دوشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار علم و فناوری
کد خبر: ۲۰۰۷۰۹۶
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲

فکرشهر: دیجیاتو نوشت: گوگل با انتشار دومین نسخه بتای اندروید ۱۵، مجموعه‌ای از قابلیت‌های امنیتی جدید را معرفی کرد که هنگام سرقت گوشی می‌توانند بسیار کاربردی باشند و میزان خسارت را کاهش دهند. یکی از این قابلیت‌های جذاب جدید «قفل تشخیص سرقت» نام دارد. با این قابلیت گوگل از هوش مصنوعی و شتاب‌سنج گوشی استفاده می‌کند تا تشخیص دهد که شخصی گوشی شما را از دستتان ربوده و به سرعت دارد می‌دود و دور می‌شود یا خیر. اگر سرقت تشخیص داده شود، نمایشگر گوشی شما قفل می‌شود.

براساس اعلام گوگل، اگرچه قابلیت‌های امنیتی جدید با اندروید ۱۵ اواخر ۲۰۲۴ عرضه می‌شوند، اما در آینده کاربرانی که نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید را دارند، با آپدیت‌های جدید سرویس گوگل پلی می‌توانند به این قابلیت‌ها دسترسی پیدا کنند.

قابلیت‌های جدید اندروید برای امنیت بیشتر هنگام سرقت گوشی

گوگل علاوه‌بر قفل تشخیص سرقت، روش جدیدی را برای قفل‌کردن صفحه‌نمایش گوشی از راه دور معرفی کرد. با مراجعه به سایت android.com/lock می‌توانید شماره تلفن خود را وارد کنید و به سؤالات امنیتی پاسخ دهید تا به‌صورت خودکار نمایشگر گوشی شما قفل شود. همچنین، اگر سارق سعی کند اینترنت گوشی شما را برای مدت طولانی قطع کند، قابلیت Offline Device Lock به‌طور خودکار نمایشگر گوشی را قفل می‌کند.

در اندروید ۱۵ قسمت جدیدی به‌نام Private Spaces نیز در دسترس شما خواهد بود که برای ورود به آن باید یک پین متفاوت وارد کنید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات و اپلیکیشن‌های حساس خود را قرار دهید. همچنین اگر سارق گوشی شما را کامل ریست کند، برای راه‌اندازی دوباره همچنان به اطلاعات حساب گوگل شما نیاز خواهد داشت.

برای غیرفعال‌کردن Find My Device یا تعویض پین یا احراز هویت بیومتریک همچنان سارق باید رمز عبور شما را وارد کند. اگرچه ممکن است سارقان راهی برای بازکردن گوشی شما پیدا کنند، اما باتوجه به این قابلیت‌های جدید، فرایند رمزگشایی و سرقت اطلاعات شما دشوارتر خواهد شد.

در کنفرانس اخیر گوگل، اطلاعات چندانی درباره قابلیت‌های اندروید ۱۵ اعلام نشد، اما انتظار می‌رود به مرور خبر‌های بیشتری درباره قابلیت‌های جدید اندروید مانند قفل تشخیص سرقت بشنویم.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر