شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۲۷۳
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۶

فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه اندازی و بهره‌برداری دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته ۱۶ اسلایس در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه خبر داد.

به گزارش فکرشهر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حسن ملکی‌زاده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فرسودگی و کاهش کارایی دستگاه سی‌تی‌اسکن قبلی در این بیمارستان، اختصاص یک دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته‌تر در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری‌های ویژه و در کمترین زمان ممکن، این دستگاه خریداری و نصب شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: برای خرید و ایجاد زیرساخت فیزیکی جهت راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته و مدرن در این بیمارستان، ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ملکی‌زاده اضافه کرد: با توجه به وقفه کوتاهی که به دلیل جایگزینی دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس جدید با ۶ اسلایس قدیمی، در امر خدمات‌رسانی به مردم ایجاد شده بود، با راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید و پیشرفته با کیفیت بسیار بالاتر از دستگاه قبلی، دسترسی مردم برای دریافت این خدمت تسهیل شده و از ارجاع بیماران به سایر مراکز جلوگیری به عمل می‌آید.

وی عنوان کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید، ۱۶ اسلایس و از برند EDP ساخت شرکت احیا درمان پیشرفته بوده که از خصوصیات آن ترکیب بهترین کیفیت تصویر با کمترین دوز تشعشع ممکن و دقت و سرعت بالا است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر