شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار حوادث
کد خبر: ۲۰۰۷۳۱۱
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸

فکرشهر: هفت صبح نوشت: ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۶ خردادماه امسال، رسیدگی به پرونده قتل عام هولناک ۵ عضو یک خانواده در منزل مسکونی‌شان واقع در یکی از محله‌های مرفه‌نشین شهرستان سیرجان با کشف اجساد قربانیان در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت. در نخستین گام از تحقیقات مشخص شد که مقتولین زن و شوهری حدودا ۵۰ الی ۵۵ ساله هستند که به همراه سه فرزند نوجوان خود به طرز فجیعی با اصابت ضربات جسم تیز و برنده مثل چاقو به کام مرگ فرو رفته‌اند.

کشف اجساد

یکی از آشنایان این خانواده از صبح از آن‌ها بی‌خبر بود در نتیجه چندین بار با تلفن همراه آن‌ها تماس حاصل کرده و موفق به برقراری تماس با آن‌ها نشده بود. در حالی غیبت این افراد به طور هم زمان و حاضر نشدن آن‌ها در محل کار یا درس‌شان خیلی عجیب و بعید به نظر می‌رسید؛ فردی که تماس بی‌پاسخ را حاصل کرده بود نگران شده و موضوع را به پلیس اطلاع داد. بعد از بررسی‌های ابتدایی توسط کارآگاهان پلیس، موضوع کاملا مشکوک تلقی شده و ماموران به خانه مسکونی این خانواده مراجعه کرده و با در دست داشتن حکم قضایی در خانه را گشودند. در همان لحظه ماموران با اجساد غرق در خون اعضای خانواده مواجه شدند که همگی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بودند. اجساد قربانیان در قسمت‌های مختلف خانه رها شده بود که بعد از آزمایشات ابتدایی تیم تشخیص هویت، اجساد با دستور بازپرس جنایی برای معاینات و آزمایش‌های دقیق به سردخانه پزشکی قانونی منتقل شد.

راز یک آشنا

در نخستین گام از تحقیقات جنایی همسایه‌ها اظهار داشتند که سر و صدای مشکوکی از خانه مقتولین به گوش آن‌ها نخورده بود. این در حالی بود که روی در خانه مسکونی نیز آثار تخریب قفل دیده نشده و همین باعث شد در اولین فرضیه جنایی، آشنا بودن قاتل و غافلگیر شدن مقتولین در حالی که از حضور او در خانه‌شان حس بی‌اعتمادی نداشتند؛ مطرح شود.

در همین حال بررسی‌ها ادامه پیدا کرده و مشخص شد مقادیر زیادی از اموال ارزشمند خانه و همچنین مقدار قابل توجهی طلا و وجوه نقدی موجود در خانه نیز به سرقت رفته است. همچنین مشخص شد که پدر خانواده تاجر فرش بوده و فردی ثروتمند به شمار می‌رفته که از بومیان شهر سیرجان نیست و اصالتا اهل کرمان است. این خانواده بنا بر شرایط شغلی پدر خانواده از چند سال قبل به شهر سیرجان مهاجرت کرده و در این شهر ساکن شده بودند برای همین آشنایان و دوستان زیادی در این شهر نداشتند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که آن‌ها با فردی که کار‌های خانه‌شان را انجام می‌داد مراوده زیادی داشتند، اما درست هم زمان با وقوع این جنایت هولناک و سرقت اموال خانه، آن فرد نیز ناپدید گشته است که تلاش پلیس برای یافتن ردی از او ادامه دارد چراکه احتمال می‌رود راز این قتل عام به ناپدید شدن این فرد گره خورده باشد.

دادستان چه گفت؟

مجتبی قدیمی، دادستان عمومی وانقلاب سیرجان با تائید خبر قتل ۵ نفر از اعضای یک خانواده در سیرجان در تشریح این ماجرا گفت: از خانه مقتول مقادیر زیادی طلا و جواهرات و اموال خانه به سرقت رفته است به نظر می‌آید انگیزه اصلی قاتل سرقت و مسائل مالی بوده است؛ بنابراین گزارش رسیدگی به این پرونده تا روشن شدن راز ماجرا در دستور کار پلیسی و قضایی قرار دارد.

نظرات بینندگان
ایران وطنم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۵
آخه چقدر یک انسان می‌تواند کثیف باشد که بخاطر یک مشت پول و طلای کثیف آدم بکشه آن هم پنج نفر اعضای یک خانواده را انشاالله بعد از دستگیری این قاتل یا قاتلین به سزای اعمال‌شان می‌رسند واقعا خیلی تعجب می‌کنم که یک انسان چقدر میتواند کثیف و بیرحم باشد که از عمد می‌تواند چند قتل را انجام دهد یک موقع پیش میاد که فردی یک فرد دیگر را به قتل می‌رساند که می‌شود گفت آن هم غیر عمد و ناخواسته ولی اینطور افراد را باید تیکه تیکه کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۸
یلام
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر