شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۳۲۵
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵

فکرشهر: مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بیش از ۹ هزار هکتار اراضی ملی و ۳۳۵ هکتار اراضی غیر ملی در استان بوشهر تثبیت شد.

به گزارش فکرشهر، احمد مشایخی در گفت وگو با مهر اظهار کرد: پس از بررسی نقشه تجمیعی و لایه‌های تداخلی پلاک‌های صیدی، تنگ خشک، شکرک، بنک‌تر و بام بلند در کمیته تفسیر و با نظر اعضا کمیسیون استان با تثبیت ۳۳۵ هکتار اراضی غیر ملی و ۹ هزار و ۱۲۸ هکتار اراضی ملی موافقت شد که برای اصلاح سوابق و نقشه‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نشست بررسی روند پیشرفت رفع تداخلات در شهرستان تنگستان اضافه کرد: مصوبات و اقدامات صورت گرفته جلسات قبل در مورد پلاک‌های مشمول رفع تداخلات شهرستان‌های دشتستان و دشتی مورد بررسی قرار گرفت.

مشایخی گفت: اقدامات انجام شده در شهرستان دشتستان طبق مصوبات جلسه قبل تشکیل پرونده برای ۶ پرونده فاقد تداخل و برای تهیه نقشه‌ها به مشاور تحویل داده شده است و هشت پلاک دارای تداخل به دبیرخانه کمیسیون استان جهت طرح در کمیته تفسیر ارسال، که پنج پلاک بعد از تفسیر برای تهیه نقشه نهایی به مشاور ارجاع داده شده و سه پلاک در نوبت تفسیر می‌باشد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ پلاک شهرستان دشتی برای طرح در کارگروه شهرستان آماده و ۱۰ پلاک مقرر شده است ظرف چند روز آینده نقشه‌های اجرای مقررات ملی برای تحویل به مشاور از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دریافت شود.

اسلام رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان نیز با ارائه گزارش روند پیشرفت رفع تداخلات بیان داشت: کل پلاک‌های مشمول رفع تداخلات ۵۸ پلاک است که تعداد پلاک‌های دارای تصمیم کمیسیون و ابلاغ برای اصلاح سوابق و نقشه‌ها در این شهرستان ۱۰ پلاک با هشت هزار و ۷۱۸ هکتار اراضی غیر ملی تثبیت شده و ۲۷ هزار و ۳۹۴ هزار هکتار اراضی ملی تثبیت شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر