پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: دمای بیشینه هوا در سطح استان، به ویژه نواحی غیرساحلی، از مقادیر بالایی برخوردار است و امروز در برخی نقاط استان به ۵۰ درجه سلسیوس رسید...
کد خبر: ۲۰۰۷۷۴۹
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۲

فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: دمای بیشینه هوا در سطح استان، به ویژه نواحی غیرساحلی، از مقادیر بالایی برخوردار است و امروز در برخی نقاط استان به ۵۰ درجه سلسیوس رسید.

به گزارش فکرشهر، فرح‌الله شکوهی پور در گفت وگو با تسنیم، از افزایش دما در استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس ثبت ایستگاه‌های هواشناسی دمای هوا در استان بین ۳۸ تا ۵۰ درجه ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه گرم‌ترین مناطق استان بوشهر شبانکاره و آب‌پخش دشتستان ثبت شده است گفت: دمای بیشینه هوا امروز در شبانکاره به ۵۰.۴ و آب‌پخش به ۵۰ درجه سلسیوس رسید.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ثبت دمای بیشینه هوا در مرکز دشتستان به ۴۹ درجه سلسیوس خبر داد و تصریح کرد: امروز بیشینه دمای هوا در مرکز استان بوشهر ۳۸، دیلم ۴۱، گناوه ۳۸ و خارگ ۴۱ درجه سلسیوس ثبت شده است.

شکوهی‌پور دمای هوا در بنادر دیر، کنگان و عسلویه را به ترتیب ۳۹، ۴۴ و ۴۳ درجه سلسیوس اعلام و خاطرنشان کرد: امروز دمای جم ۴۵ و بهرگان شهرستان دیلم ۴۰ درجه ثبت شده است.

وی با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده دمای بیشینه هوا در سطح استان، به ویژه نواحی غیرساحلی، از مقادیر بالایی برخوردار است، اضافه کرد: دمای هوا در برخی نقاط غیرساحلی استان بوشهر تا اواسط هفته آینده به ۵۰ درجه سلسیوس خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی استان گفت: آسمان استان بوشهر غالباً صاف همراه با غبار محلی، در طول روز گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط مه رقیق پیش‌بینی شده است.

شکوهی‌پور جهت وزش باد در استان بوشهر را متغیر، غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ و در طول روز گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت اعلام کرد و افزود: ارتفاع موج دریا خلیج فارس در نوار ساحلی استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در طول روز گاهی تا ۱.۵ متر خواهد رسید.

وی با تأکید بر پرهیز از قرار گرفتن از زیر تابش مستقیم آفتاب در این شرایط جوی اضافه کرد: بیماران قلبی و عروقی در این وضعیت آب و هوایی از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر