جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۷۹۶
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴

فکرشهر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان خبر داد و گفت: از ۶ میلیون اصله نخل استان بوشهر بیش از ۱۷۵ هزار تن خرما تولید می‌شود.

به گزارش فکرشهر، مرتضی بحرانی در گفت وگو با تسنیم، یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر را تولید محصولات کشاورزی دانست و اظهار داشت: اکنون برداشت گنده از اراضی استان بوشهر رو به پایان است و امسال محصولات گندم دیم به سبب تداوم خشکسالی از بین رفت.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری ۱۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی به کشت دیم گندم و ۱۷ هزار هکتار به کشت گندم آبی اختصاص یافت که تاکنون ۴۵ هزار تن گندم معمولی و ۱۰ هزار تن بذر گندم برداشت و تحویل مراکز خرید در ۱۳ منطقه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گوجه فرنگی خارج از فصل از دیگر ظرفیت‌های تولید محصولات کشاورزی استان بوشهر دانست و بیان کرد: امسال ۱۱ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است.

بحرانی با بیان اینکه عملیات انتقال نشا گوجه‌فرنگی به مزارع از مرداد ماه آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: برداشت محصول گوجه فرنگی از آبان ماه آغاز می‌شود و تا فروردین سال بعد ادامه دارد. امسال تولید ۶۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر هدف‌گذاری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به باغات و نخلستان‌های استان در سطح ۳۴ هزار هکتار گفت: از ۶ میلیون اصله نخل استان بوشهر بیش از ۱۷۵ هزار تن خرما تولید می‌شود. نخستین محصول نخلستان‌ها که رطب است تیرماه وارد بازار می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر