سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۸۵۳
دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۸

فکرشهر: مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر گفت: فوتی‌های ناشی از حوادث کار در استان بوشهر ۶۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش فکرشهر از مهر، ابراهیم پارسا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال قبل در معاینات بالینی ۱۸ هزار و ۶۴۳ پرونده به پزشکی قانونی استان بوشهر ارجاع شد.

وی اضافه کرد: انجام معاینات بالینی در این سال نسبت به سال ماقبل آن روند صعودی داشته است. سال قبل هزار و ۱۵۰ مورد از متوفیان استان بوشهر در پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل ۱۱۸ پرونده سقط جنین در استان تشکیل شد، اضافه کرد: این تعداد نسبت به سال ماقبل آن ۱۸ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش ۶۹ درصدی فوت ناشی از حوادث کار در استان و ثبت ۳۹ مورد فوتی در این زمینه خبر داد و افزود: بیشترین حوادث کارگری منجر به فوت در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر ثبت شده است.

فعالیت پزشکی قانونی در شهرستان‌ها

پارسا از افزایش خدمات پزشکی قانونی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر اداره کل پزشکی قانونی بوشهر، دشتستان، گناوه، کنگان به‌صورت فعال ارائه خدمات می‌کند و در شهرستان جم پزشکی قانونی در دادگستری فعال است.

وی با بیان اینکه ساختمان پزشکی قانونی در شهرستان عسلویه به‌صورت نیمه‌تمام است، گفت: ان‌شاءالله با تکمیل این پروژه در جنوبی‌ترین نقطه استان بوشهر خدمات‌رسانی انجام می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر نیاز اعتباری برای تکمیل ساختمان پزشکی قانونی عسلویه را ۱۳ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: در سال گذشته ۳ میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی پتروشیمی برای ادامه این پروژه تصویب شد.

پارسا اعتبار عمرانی اداره کل پزشکی قانونی در سال گذشته را ۱۰.۵ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: ۶۰ درصد این اعتبار تخصیص یافت و علاوه بر آن ۳ میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای ساخت پزشکی قانونی عسلویه پرداخت شد.

فوت ۹ نفر بر اثر برق‌گرفتگی

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد آزمایش‌های مربوط به پزشکی قانونی در استان بوشهر انجام می‌شود خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد آزمایش‌های پزشکی قانونی استان بوشهر مربوط به امور ژنتیکی در استان فارس انجام می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با اشاره به فوتی‌ها ناشی از تصادف رانندگی در جاده‌های استان گفت: سال قبل میزان فوت بر اثر حوادث رانندگی در سطح استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن ۹.۸ درصد افزایش یافته است.

پارسا با بیان اینکه در این مدت ۳۸۱ نفر بر اثر تصادف رانندگی در استان بوشهر فوت کرده‌اند گفت: از این تعداد ۶۸ نفر در حوادث رانندگی درون شهری و ۲۷۹ نفر در محور‌های برون شهری جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به فوت به سبب غرق‌شدگی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سال قبل ۳۵ نفر در سطح استان بوشهر به علت غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند و بیشتر آن در دریا و سواحل و برخی هم در رودخانه‌ها ثبت شده است. در سال قبل ۹ مورد به سبب برق‌گرفتگی در استان بوشهر جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر