سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۹۰۵
چهارشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۹

فکرشهر: اسناد مالکیت روستای دهداران شبانکاره دشتستان همزمان با عید غدیر خم با حضور رئیس کل دادگستری، نماینده مردم دشتستان در مجلس و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر صادر و به مردم واگذار شد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، مهدی مهرانگیز در آیین واگذاری اسناد مالکیت اراضی مسکونی و کشاورزی روستای دهداران شبانکاره دشتستان با تبریک عید غدیر خم یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه را حل مشکلات اسناد مالکیت اراضی مردم دانست و اظهار داشت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در یک حرکت انقلابی یکی از مطالبات دیرینه مردم دهداران شبانکاره را محقق کرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به صدور و واگذاری ۵۰۰ سند مالکیت اراضی مسکونی و کشاورزی مردم روستای دهداران شبانکاره گفت: بر اساس سیاست قوه قضاییه تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در سطح استان به‌صورت تک‌برگی صادر و تحویل شده است.

خارج شدن اراضی ۱۴ شهر و روستای عسلویه از موات

وی بروزرسانی سند تحول قضایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تمام فعالیت‌های قضایی بر اساس سند تحول در حال اجرا است.

مهرانگیز با اشاره به خارج شدن اراضی ۱۴ شهر و روستای عسلویه از موات خاطرنشان کرد: پس از ۳۵ سال اسناد اراضی ۱۰ روستا و ۴ شهر شهرستان عسلویه که قبلاً موات اعلام شده بود با تلاش شبانه‌روزی از حالت موات خارج و اسناد آن‌ها صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر فروش کالا‌ها در انبار سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته ۷ هزار میلیارد تومان کالا‌های متروکه و رسوبی در انبار اموال تملیکی به فروش رفت و یا به صاحبان آن برگردانده شد.

وی پیگیری اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر را یکی دیگر از برنامه‌ها اعلام و تصریح کرد: تاکنون ۴۰ هزار میلیارد تومان از این اعتبارات به حساب خزانه واریز شده است.

مهرانگیز پیگیری و تحقق حقوق عامه را از دیگر پیگیری‌های انجام شده دانست و گفت: در این راستا در هر موردی که حقوق مردم ضایع می‌شود دادگستری ورود و با قاطعیت مطالبات مردم را پیگیری و محقق می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با قدردانی از تلاش شبانه‌روزی قضات در رسیدگی جهادی به پرونده‌ها خاطرنشان کرد: تلاش و پیگیری جهادی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی درخور تحسین است.

حل مشکلات چند دهه مردم دهداران دشتستان

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از تلاش جهادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر در تحقق مطالبات مردم گفت: تلاش مجموعه دستگاه قضایی استان بوشهر در زمان مدیریت دکتر مهرانگیز در رسیدگی به مطالبات مردم کم‌نظیر است.

ابراهیم رضایی ادامه داد: مشکلات چند دهه مردم دهداران دشتستان با تلاش شبانه‌روزی ثبت اسناد و املاک استان بوشهر حل شد و امروز اسناد مالکیت اراضی این روستا صادر و تحویل مردم شد.

وی یکی از موارد مهم رئیس کل دادگستری استان بوشهر را پیگیری حل مشکلات خانواده زندانیان دانست و بیان کرد: اینگونه فعالیت‌ها از سوی رئیس کل دادگستری و مدیرکل زندان‌ها قابل تقدیر است که نشان از توجه به حل مشکلات آحاد جامعه است.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی یکی از مطالبات مردم با فرهنگ روستای دهداران را فضای آموزشی و سالن ورزشی دانست و اظهار امیدواری کرد این مهم با تلاش نوسازی مدارس و ورزش و جوانان استان بوشهر محقق شود.

رضایی حضور در انتخابات ۸ تیر رئیس جمهوری را یک ضرورت دانست و بیان کرد: مشارکت حداکثری در این انتخابات بسیار مهم است و امید می‌رود رئیس جمهور جهادی با نگاه به حل مشکلات مردم به ویژه حوزه اقتصادی انتخاب شود.

صدور سند برای ۹۹.۵ درصد اراضی منابع طبیعی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر نیز از صدور سند برای ۹۹.۵ درصد اراضی منابع طبیعی خبر داد و تصریح کرد: از یک میلیون و ۶۷۷ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر برای یک میلیون و ۶۶۲ هزار هکتار آن سند تک برگ صادر شده است.

محمدرضا بزرگمهر اضافه کرد: سند مالکیت ۱۳۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر صادر و تحویل شده است.

وی صدور ۷۲ هزار و ۸۶۳ جلد سند مالکیت مسکونی، کشاورزی، صنعتی، دولتی و تجاری استان بوشهر را در سال ۱۴۰۲ مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: صدور این میزان سند نسبت به سال ماقبل آن ۳۰ درصد افزایش یافته است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر