پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: معاون پیش بینی و توسعه اداره کل هواشناسی بوشهر گفت: افزایش دمای هوای بالای ۵۰ درجه در برخی نقاط غیرساحلی استان و شرجی ۸۱ درصد در نقاط ساحلی ثبت شده است...
کد خبر: ۲۰۰۷۹۱۳
چهارشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶

فکرشهر: معاون پیش بینی و توسعه اداره کل هواشناسی بوشهر گفت: افزایش دمای هوای بالای ۵۰ درجه در برخی نقاط غیرساحلی استان و شرجی ۸۱ درصد در نقاط ساحلی ثبت شده است.

به گزارش فکرشهر، زهرا راستگو در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر تا جمعه ۸ تیر ماه اظهار داشت: وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید شمال غربی با سرعت بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج دریا تا ۲ متر از جمله مخاطرات این هشدار دریایی است.

وی از اختلال در فعالیت‌های دریایی در نوار ساحلی استان بوشهر خبر داد و با اشاره به ایجاد مشکل برای تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی بیان کرد: در این شرایط از تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر جلوگیری و تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی اندیشیده شود.

معاون پیش بینی و توسعه اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه دمای هوای برخی نقاط استان از مرز ۵۰ درجه بیشتر شد گفت: افزایش دمای هوا بیش از ۵۰ درجه در برخی نقاط غیرساحلی استان بوشهر و شرجی ۸۱ درصد در نقاط ساحلی استان در شبانه‌روز گذشته ثبت شده است.

راستگو دمای هوا در برخی نقاط شهرستان دشتستان را بالای ۵۰ درجه اعلام و خاطرنشان کرد: در شبانه روزی گذشته دمای هوا شبانکاره ۵۱ درجه ثبت شده است و پیش‌بینی می‌شود بیشتر شود.

وی دمای بندر دیر در شبانه‌روز گذشته را ۵۰ درجه دانست و بیان کرد: دمای هوای کنگان، مرکز دشتی و آب‌پخش در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ درجه و مرکز تنگستان و شهر بوشهر نیز به ترتیب ۴۸ و ۴۰ درجه ثبت شده است.

معاون پیش بینی و توسعه اداره کل هواشناسی استان بوشهر رطوبت و شرجی هوا را از دیگر رویداد‌های هواشناسی استان دانست و اضافه کرد: در این راستا رطوبت عسلویه ۸۱ درصد، خارگ ۷۹ درصد، دیر و بوشهر بیش از ۷۰ درصد ثبت شده است.

دمای هوا در استان بوشهر از ۵۰ درجه فراتر خواهد رفت

هواشناسی بوشهر پیش‌بینی کرد: دمای هوا در روز‌های آینده همچنان بالا خواهد بود و در برخی نقاط از ۵۰ درجه سانتیگراد فراتر خواهد رفت.

به‌گزارش صداوسیما، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی، در پنج روز آینده گاهی با وزش باد‌های متوسط تا به‌نسبت شدید، فراساحل شمالی و مرکزی استان در برخی ساعت‌ها مواج پیش‌بینی می‌شود.

طلیعه محمدی افزود: همچنین در این مدت احتمال نفوذ گردوغبار فرامنطقه‌ای و خیزش گردوخاک محلی در مناطق مستعد استان وجود دارد و دمای هوا نیز از مقادیر بالایی برخوردار است و در برخی نقاط به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر