يکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۸۰۱۴
سه‌شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی در نقاط شهری و روستایی استان خبر داد و گفت: با هدف عبور موفق از پیک بار مصرف آب در تابستان تمهیدات ویژه‌ای اجرایی شده است.

به گزارش فکرشهر، ابوالحسن عالی در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه در دولت شهید جمهور آیت‌الله رئیسی تحول مهمی در بخش آبرسانی استان بوشهر ایجاد شد اظهار داشت: در این دولت تولید آب شرب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن‌ها از ۳۵ هزار مترمکعب به ۱۰۰ هزار مترمکعب رسید و اکنون به ظرفیت ۱۴۰ هزار مترمکعب طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال بخشی از طرح‌های آبرسانی استان بوشهر وارد مدار می‌شود گفت: یکی از نقاط عطف دولت سیزدهم در حوزه روستایی در بخش آبرسانی پدیدار و این مهم به افزایش سطح رضایتمندی جامعه هدف منجر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود از افزایش مصرف آب شرب در شهر‌ها و روستا‌های استان در فصل گرما خبر داد و بیان کرد: با ورود استان بوشهر به اوج فصل گرما به دلیل افزایش درجه دما و رطوبت، میزان آب شرب در بخش خانگی با افزایش خیره کننده مواجه شده است.

عالی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این راستا از مشترکان در شهر‌ها و روستا‌های استان انتظار دارد با مصرف بهینه آب، زمینه برای تأمین آب پایدار در نقاط مختلف استان را فراهم کنند.

وی اظهار کرد: این شرکت نیز از مدت‌ها قبل با هدف عبور موفق از پیک بار مصرف آب در تابستان تمهیدات ویژه‌ای در بازه‌های زمانی کوتاه، میان و بلند مدت اجرایی کرده است.

وی از پایداری تأمین آب در ۶۱ روستای استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تأمین آب ۶۱ روستای این استان با ۳۸ هزار و ۴۰۷ نفر جمعیت در دولت سیزدهم به وضعیت پایدار رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر پایداری تأمین آب شرب سالم و بهداشتی این روستا‌ها را آثار نگاه راهبردی شهید رئیسی به جامعه زحمتکش روستایی دانست و بیان کرد: در این راستا برای آبرسانی به روستا‌ها ۳ هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال طرح آبرسانی اجرا شده که این طرح‌ها شامل ۹ باب مخزن با ظرفیت ۵۶ هزار متر مکعب، سه باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۲۶.۵ متر مکعب، ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال و ۷۴ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه است.

عالی تصریح کرد: آب شرب مورد نیاز این طرح‌ها در قالب ۲۱ حلقه چاه‌های محلی و سد کوثر تأمین شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر