دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
رییس کل دادگستری استان فاش کرد:
فکرشهر: رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: فردی که در قالب قرارداد مضاربه صوری یکهزار و 782میلیارد و 350 میلیون ریال وجه مردم را دریافت کرده بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بازداشت شد...
کد خبر: ۳۵۱۴
يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۳ - ۰۵:۰۲

فکرشهر: رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: فردی که در قالب قرارداد مضاربه صوری یکهزار و 782میلیارد و 350 میلیون ریال وجه مردم را دریافت کرده بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) عصر شنبه در بوشهر بازداشت شد.

به گزارش فکرشهر، حیدر بحرانی افزود: اقدام این فرد از مصادیق جرم ربا است که هر دو طرف ربا دهنده و ربا گیرنده تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند و همه اموالی که موضوع ربا است در اختیار هر کدام از طرفین باشد به نفع دولت ضبط خواهد شد.

وی اضافه کرد: این فرد توانسته بود با جلب اعتماد مردم از شش هزار و 56 نفر مبلغ یادشده را تحت عنوان سرمایه گذاری در قالب قرارداد صوری دریافت کند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: از مجموع افراد یادشده پنج هزار و 516 نفر سود خود را سه ماهه با 100درصد دریافت می کردند.

وی ادامه داد: 409 نفر نیز در قالب قرارداد شش ماهه 100 درصد سود از این فرد می گرفتند و 34 نفر نیز با قرارداد 9 ماهه 130 درصد سود می گرفتند.

بحرانی گفت: 88 نفر نیز با توافق یکساله 145درصد سود دریافت می کردند و پنج نفر نیز با توافق 18 ماهه 187درصد سود و چهار نفر نیز در قالب قرارداد دو ساله 248 درصد سود دریافت می کردند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در بین افراد یادشده کسانی هستند که 30 میلیارد ریال پول خود را در اختیار این فرد قرار داده اند.

وی یادآورشد: دستگاه قضایی در مراحل رسیدگی به این پرونده متناسب با شرایط افراد مبنی بر اقدام آگاهانه یا جهل به قانون در زمینه پرداخت پول خود به این فرد ملاحظاتی اعمال خواهد کرد.

بحرانی گفت: پیش از این نیز توسط مسوولان قضایی استان بوشهر برای پیشگیری نسبت به اقدام غیرقانونی چنین افرادی هشدار داده شده بود.

وی با اشاره به این که حساب این فرد نیز مسدود شده است افزود: همه اموال این فرد که قریب 350 میلیارد ریال تاکنون شناسایی شده است نیز توقیف شده است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر یادآورشد: افراد دیگری که با چنین روش هایی در استان بوشهر فعالیت می کنند نیز توسط دستگاه قضایی بزودی دستگیر و مطابق با قانون با آنان برخورد خواهد شد.

بحرانی اظهارکرد: ورشکسته شدن چنین قراردادها و سودهای کلان توسط افراد مشخص است و دستگاه قضایی نیز از مال باختگان حمایتی نخواهد کرد.

منبع:ایرنا

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر