شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
فکرشهر: پس از سریال ناکامی تیم‌های پایه فوتبال کشورمان و انتقادهای شدیدی که از ریاست فدراسیون می‌شود، بالاخره اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون دست به کار شدند و با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان از اقدامات کفاشیان و برخی مدیران ارشد فدراسیون انتقاد کردند؛ مسائلی که چند روزی می‌شود شائبه‌های زیادی ایجاد کرده و بنا به گفته منصور قنبرزاده، هیأت‌رئیسه با بررسی همه جوانب از آن کسب اطلاع کرده است.به گزارش فکرشهر، روزنامه «شهروند» با این مقدمه گزارش داد: اعضا که خواستار برگزاری جلسه با رئیس فدراسیون بودند، نامه‌ای به خود او نیز ارسال کردند تا توضیحاتی در رابطه با ناکامی‌های اخیر بدهد.
کد خبر: ۶۵۷۶
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰

فکرشهر: پس از سریال ناکامی تیم‌های پایه فوتبال کشورمان و انتقادهای شدیدی که از ریاست فدراسیون می‌شود، بالاخره اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون دست به کار شدند و با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان از اقدامات کفاشیان و برخی مدیران ارشد فدراسیون انتقاد کردند؛ مسائلی که چند روزی می‌شود شائبه‌های زیادی ایجاد کرده و بنا به گفته منصور قنبرزاده، هیأت‌رئیسه با بررسی همه جوانب از آن کسب اطلاع کرده است.

به گزارش فکرشهر، روزنامه «شهروند» با این مقدمه گزارش داد: اعضا که خواستار برگزاری جلسه با رئیس فدراسیون بودند، نامه‌ای به خود او نیز ارسال کردند تا توضیحاتی در رابطه با ناکامی‌های اخیر بدهد.

استارتی برای برگزاری مجمع

در حالی‌که ماه‌هاست افرادی که در مجمع فدراسیون فوتبال عضو هستند، درخواست برگزاری مجمع فوق‌العاده را دارند اما صدایشان به جایی نمی‌رسد، نامه اعضای هیأت‌رئیسه که در ١٤ بند تخلفات کفاشیان را تشریح کرده، می‌تواند استارتی برای برگزاری این مجمع باشد. از اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون فقط سیدهادی آیت‌اللهی که به‌عنوان مدیر تیم‌های ملی پایه یکی از عوامل اصلی ناکامی‌های اخیر است، زیر نامه را امضا نکرده و باید دید که واکنش وزیر ورزش در این‌باره چه خواهد بود. اینکه وزیر برای برگزاری مجمع فوق‌العاده دست به کار خواهد شد یا خیر سوالی است که باید در روزهای آینده منتظر پاسخ آن باشیم.

کفاشیان رفتنی است؟

در صورتی‌ که وزیر ورزش و جوانان به‌ عنوان رئیس مجمع فدراسیون فوتبال بخواهد، مجمع فوق‌العاده تشکیل خواهد شد و برخی معتقدند به دلیل ناکامی‌های اخیر حتی امکان برکناری کفاشیان نیز در این جلسه وجود دارد. البته بعید به نظر می‌رسد که در فاصله ٣ ماه مانده تا جام ملت‌های آسیا وزارت ورزش دست به تغییرات در رأس فدراسیون بزند و شاید تغییرات در فدراسیون به کفاشیان دیکته شود.

تأیید هیأت‌رئیسه

گویا اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال از رسانه‌ای شدن نامه‌ای که علیه کفاشیان امضا کردند، شوکه هستند. شهاب‌الدین عزیزی‌ خادم یکی از اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون، درباره نامه محرمانه‌ای که پیرامون مسائل مالی فدراسیون و غیرقانونی بودن دبیرکلی مهدی محمدنبی به وزیر ورزش ارسال شده است، می‌گوید: «در این خصوص من نمی‌توانم زیاد صحبت کنم چراکه ما قنبرزاده (مدیرعامل باشگاه نفت تهران) را به‌عنوان سخنگوی اعضای هیأت‌رئیسه انتخاب کرده‌ایم. این نامه توسط اکثریت مطلق اعضا امضا شده و به دست آقای کفاشیان هم رسیده است.»

از سوی دیگر منصور قنبرزاده سخنگوی هیأت‌رئیسه نیز دراین‌باره عنوان می‌کند: «هیات‌رئیسه در قالب نامه‌ای سوالاتی از آقای کفاشیان داشته اما این نامه کاملا محرمانه بوده است و از رسانه‌ای شدن آن متعجبم! در خصوص نتیجه نگرفتن تیم‌های پایه صحبت‌های زیادی شده و این موضوع نیاز به کنکاشی عمیق دارد. البته به احتمال زیاد این موضوع نیز در جلسه پیش رو بررسی خواهد شد.»

حاج‌رضایی: کابینه‌ای که فوتبال را اداره می‌کند، ضعیف است

امیر حاج‌رضایی، کارشناس فوتبال ایران درباره نامه اعضای هیأت‌رئیسه به وزیر ورزش علیه کفاشیان می‌گوید: «فوتبال هم نیاز به مهندسی و طراحی دارد اما امروز کابینه‌ای که فوتبال ایران را اداره می‌کند، ضعیف است. مدت‌ها قبل باید مجمع رأی به عدم صلاحیت آنها می‌‎داد، نه اینکه تغییرات در آن ایجاد نشود.»

او ادامه می‌دهد: «مدت‌هاست کدهای ناتوانی فدراسیون فوتبال داده شده و جامعه فوتبال تحت‌تأثیر این شکست‌ها قرار گرفته است. فوتبال رشته اول کشور است و همه انتظار پیروزی تیم‌های مختلف کشورمان را دارند اما باخت‌ها تأثیر منفی در جامعه می‌گذارند.»

حاج‌رضایی در پایان حرف‌هایش این‌گونه راهکار می‌دهد: «ضروری‌ترین اقدام در این روزها تشکیل مجمع عمومی مستقل و آزاد است. نمی‌دانم افراد مجمع توصیه‌پذیر هستند یا نه اما آنها که نمایندگان جامعه فوتبال هستند، باید کارنامه عملکرد مسئولان فدراسیون را بررسی کنند و اگر کارنامه مثبت بود، آنها را ابقا و اگر نبود، تغییراتی را در بخش مدیریتی فدراسیون ایجاد کنند.»

افزایش تعداد مخالفان

با توجه به نامه‌ای که اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون امضا کرده‌اند و با نگاهی به حرف‌های مخالفان کفاشیان که به گفته اعضای مجمع تعدادشان از دوسوم اعضا نیز بیشتر است و از سوی دیگر موضع مشخص محمود گودرزی درباره رئیس فدراسیون فوتبال، می‌توان متوجه شد که تعداد مخالفان مدیریت کفاشیان روزبه‌روز درحال افزایش است و شاید بتوان گفت که تعداد حامیان او بسیار کمتر از گروهی است که روبه‌روی رئیس فدراسیون قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد که ناکامی‌های پی‌درپی فوتبال ایران در مسابقات بین‌المللی، اهالی این رشته را نگران کرده و با بررسی همه شواهد فقط به یک نکته می‌توان رسید؛ اینکه پایان دوره ریاست کفاشیان اصلا بعید نیست.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر