چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۵۷۴۲
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۲

فکرشهر: «۱۱ سپتامبر» بیش از آن که یک واقعیت باشد، یک «خط قرمز» است! خط قرمزی که اگر هر یک از سیاستمداران آمریکایی بخواهد به هر نحوی آن را رد کرده یا در قبال آن تشکیک ایجاد کند، دیگر جایی در معادلات قدرت (و شاید معادلات دنیا!) نداشته باشد.

به گزارش فکرشهر، روزنامه رسالت نوشت: «نوزده سال از حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و انهدام برج‌های دوقلوی نیویورک سپری‌ شده است اما نه امسال و نه سال‌های دیگر، قرار نیست جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا سخنی از واقعیت و پشت پرده این ماجرا به میان آورند! «۱۱ سپتامبر» بیش از آن که یک واقعیت باشد، یک «خط قرمز» است! خط قرمزی که اگر هر یک از سیاستمداران آمریکایی بخواهد به هر نحوی آن را رد کرده یا در قبال آن تشکیک ایجاد کند، دیگر جایی در معادلات قدرت (و شاید معادلات دنیا!)  نداشته باشد.

«کالین پاول»، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا که در زمان حادثه ۱۱ سپتامبر، با آب‌وتاب فراوان و نطق‌های تصنعی خود مشغول یارگیری برای اشغال افغانستان و عراق بود، امروز ترجیح می‌دهد به‌ جای جنایات خود و همراهانش، از «بی‌کفایتی ترامپ» و «بی‌عقلی بولتون» سخن بگوید!

همگان به یاد دارند که کالین پاول، فردای روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در مقابل دوربین صدها خبرنگار قرار گرفت و وعده داد به‌زودی مستندات حادثه را به افکار عمومی آمریکا ارائه دهد! اکنون ۱۹ سال از آن ماجرا می‌گذرد و نه‌تنها پاول، بلکه رایس، هیلاری کلینتون، جان کری، تیلرسون و پمپئو نیز حاضر نشده‌اند اسناد این ماجرا را لااقل به شهروندان خود ارائه دهند!

حتی در یک سند «۲۸ صفحه‌ای» منتشرشده درباره حادثه ۱۱ سپتامبر، نام «عربستان سعودی» به‌عنوان «عامل اجرایی ماجرا» سانسور شد تا بر همگان محرز شود که برای سیاستمداران دو حزب سنتی آمریکا، ارزش دلارهای نفتی سعودی‌ها به‌مراتب از خون قربانیان ۱۱ سپتامبر رنگین‌تر است! آری! نام عربستان توسط نهادهایی در آمریکا سانسور می‌شود که خود کارگردان اصلی تئاتر ۱۱ سپتامبر  بودند!

بسی قابل‌ تأمل بود که چرا ماه‌ها قبل از حادثه، دونالد رامسفلد، وزیر دفاع وقت آمریکا، مشغول آماده‌سازی نیروهای آمریکایی برای عملیاتی گسترده و طولانی‌مدت بود و کاندولیزا رایس، مشاور امنیت ملی دولت بوش، لحظه‌ای از تشریح ابعاد و مختصات آن چه «خاورمیانه جدید» می‌خواند دست برنمی‌داشت! بهتر است لحظه‌ای خود را جای شهروندان آمریکایی بگذاریم!

شاید درک این نکته برای آنها سخت باشد که انهدام برج‌های دوقلو، محصول و ترکیبی از تفکر نومحافظه‌کارانه آمریکایی و اقدام و عملیات سعودی‌ها بوده و طی ۱۹ سال اخیر، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر این حادثه، آنها را فریب داده‌اند! امروز سیاستمداران آمریکایی هنوز آدرس «برج‌های دوقلو» را به جهانیان می‌دهند تا بلکه خود را «قربانی تروریسم» جلوه دهند! با این‌ حال مقامات آمریکایی هرگز به جهانیان نمی‌گویند که چگونه پس‌ از آن حادثه، نقشه‌های خاک‌خورده شورای ۱۱ نفره نومحافظه‌کاران به رهبری «ایروینگ کریستول» و «پل ولفویتس» را بر دیوار کاخ سفید کوبیده و آن را به نقشه راه سیاست خارجی آمریکا تبدیل کردند!

امروز، پس از ۱۹ سال، «کارخانه تروریست‌سازی آمریکا» لحظه‌ای از فعالیت بازنمی‌ایستد! تأسیس گروه تروریستی داعش در منطقه غرب آسیا و به خاک و خون کشاندن میلیون‌ها انسان بی‌گناه در افغانستان، عراق، یمن، سوریه و لبنان از خروجی‌های این کارخانه خوفناک است! بدیهی است که  در زمان حال و آینده (به‌مانند گذشته) قرار نیست کمترین پاسخی به سؤالات و ابهامات موجود در خصوص برج‌های دوقلو داده شود، زیرا شفاف‌سازی این پرونده، حتی قسمتی از آن، مصادف با یک انفجار خبری گسترده در جهان خواهد بود! انفجاری که تخریب ناشی از آن، از آن چه پس از انفجار برج‌های دوقلو در نیویورک مشاهده کردیم به‌مراتب بیشتر خواهد بود.

برچسب ها: فکرشهر 11سپتامبر
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر