سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار اقتصاد
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۶۵۸۸
سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

فکرشهر: ستاد تنظیم بازار سقف قیمت تخم مرغ بسته بندی در احجام مختلف را اعلام کرد.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار مقرر شد تخم مرغ ۳۰ عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد حداکثر ۳۱ هزار تومان، تخم مرغ ۲۰ عددی ۲۲ هزار تومان، تخم مرغ ۱۵ عددی ۱۸ هزار تومان، تخم مرغ ۹ عددی ۱۱ هزار تومان و تخم مرغ شش عددی ۷۰۰۰ تومان عرضه شود.

طبق اعلام ستاد تنظیم بازار، ارقام یاد شده سقف قیمت است و برندهای دیگر باید زیر این عدد رقابت کنند.

در این جلسه همچنین اعلام شد که سهم خرده فروشی برای واحدهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای حداکثر برای تخم مرغ ۳۰ عددی ٢٠٠٠ تومان و ذیل همین قیمت خواهد بود. برای تخم مرغ ۲۰ عددی سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۱۵۰۰ تومان، برای ۱۵ عددی ۱۰۰۰ تومان، برای ۹ عددی ۶۰۰ تومان و برای شش عددی نیز ۴۰۰ تومان است.

سقف صادرات تخم مرغ ۵۰۰۰ تن در ماه تعیین شد

همچنین بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه از ابتدای مهرماه صادرات تخم مرغ از همه گمرکهای کشور بدون عوارض امکان پذیر نیست و سقف صادرات ۵۰۰۰ تن در ماه است.

در جلسه قبلی ستاد تنظیم بازار حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله در مرغداری ۱۲ هزار تومان و برای مصرف کننده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب شد.

این دومین افزایش قیمت تخم مرغ در سال جاری است؛ به‌طوری‌که اوایل تیرماه سقف قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری حداکثر ۹۵۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی برای مصرف کننده بسته به وزن آن در حدود ۲۰ هزار تومان تعیین شده بود اما در شهریور ماه قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده‌فروشی‌ها به ۴۰ هزار تومان هم رسید. رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی صادرات را علت اصلی این افزایش قیمت دانسته و گفته بود که علاوه بر آن برخی نیز با سوء استفاده از اهرم صادرات قیمت‌ها را به شکل کاذب بالا می‌برند و حباب ایجاد می‌کنند. اما سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کاهش واردات کنجاله به کشور به دلیل مشکلات ارزی و تشکیل بازار سیاه نهاده‌های تولید را علت افزایش قیمت تخم مرغ عنوان کرده است.

آخرین گزارش میدانی ایسنا در روز دوشنبه هم نشان می‌دهد که  در خرده فروشی های سطح شهر تهران هر شانه تخم مرغ با قیمت ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان و هر کیلو مرغ گرم نیز با قیمت ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان عرضه می شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر