جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
کد خبر: ۷۶۷۸۸
يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

فکرشهر: تعدادی از نمایندگان با انتشار مطالبی در صفحات توییتر خود به راهیابی تیم پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان دادند.

به گزارش  فکرشهر از ایسنا، ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این باره نوشت:

«در سیاست همین است. پول‌ها و لابی‌هایی که حکم AFC را علیه آل کثیر نگاشتند سال‌هاست که بر دهان نهادهای بین‌المللی مهر زدند تا وحشی‌گری‌های آل سعود در یمن را نبینند راهکار چیست؟ فقط باید ایستاد و حق را ستاند».

احمد نادری نماینده تهران که بعد از اعلام کنفدراسیون آسیا درباره محکومیت عیسی آل کثیر مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از ورود مجلس شورای اسلامی در توییتی به این موضوع خبر داده بود، بعد از راهیابی این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا در مطلب دیگری در صفحه توییترش نوشت:

«به عنوان یک استقلالی قدیمی پیروزی تیم پرسپولیس را علی‌رغم تلاش‌های مذبوحانه سعودی‌ها به همه ملت ایران و به ویژه طرفداران این تیم تبریک می‌گویم و به عنوان نماینده تهران قطعا پیگیر مسائل تیم محبوبم استقلال خواهم بود قطعا وزیر ورزش باید پاسخگوی مشکلات امروز استقلال باشد.»

احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم این طور واکنش نشان داد:

«صعود غیرتمند، پرسپولیس نشان داد غیرت و جوانمرد ایرانی اگر به خروش آید هر تحمیلی و هر تحریمی شکستنی است. این صعود غیرت را به سرمربی باغیرت واقعی ایرانی و به همه طرفداران تبریک می‌گویم، این گام‌ها باید تا پایان محکم برداشته شود.»

علیرضا نظری نماینده خمین نیز تاکید کرد:

« با همدلی بر همه مشکلات می‌شود غلبه کرد هیچ نیرویی در برابر خواست ملت  ایران دوام نمی‌آورد حتی لابی‌گری سعودی‌ها در برابر اراده جوانان ما محکوم به شکست است. پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس بر همه مردم ورزش‌دوست مبارک باد.»

فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز گفت:

«آن روز که سعودی‌ها بفهمند که با دلار و لابی نمی‌توانند حریف غیرت و همت جوانان ایرانی عزیز شوند، قطعا روز بهتری برای مردم کشورشان خواهد بود این پیروزی غیرت‌مندانه را به پرسپولیس قهرمان و ملت نجیب ایران تبریک می‌گویم.»

محمدحسن آصفری نایب رییس کمیسیون شوراها نیز گفت:

«لابی و دلارهای سعودی تا جایی کارگشاست که غیرت در میان نباشد.»

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز در توییتر خود نوشت:

«با تبریک صعود تیم پرسپولیس که مردانه در مقابل کنفدراسیون نامرد جنگیدند با توجه به تجمع تعدادی از هواداران استقلال در مقابل مجلس شورای اسلامی تلفنی از وزیر ورزش پیگیری کردم قول دادند مشکل تیم استقلال را حل کنند.»

سید محمد موحد نماینده کهکیلویه در واکنش گفت:

«در هر زمان زر و زور با هم در مسیر مقابله با استعدادهای الهی قرار گرفت خداوند قطره‌ای از قدرت خویش را پدیدار ساخت. در نبردهای نابرابر اگر با همت بلند و ایمان حرکت شود ارمغانش عزت خواهد بود فارغ از تعلق به رنگ‌ها، عزت شایسته فرزندان فوتبالیست و مردم ایران عزیز است.»

اردشیر مطهری نماینده گرمسار نیز گفت: پیروزی تیم پرسپولیس به رغم تلاش‌های ناجوانمردانه سعودی‌ها و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را صمیمانه به همه مردم ایران تبریک عرض می‌کنم به امید شادی‌های بیشتر برای مردم خوب.

محسن زنگنه نماینده تربت جام با اشاره به شادی‌های شب گذشته مردم گفت:

«بچه‌های پرسپولیس ممنون بعد از مدت‌ها بوق ماشین‌ها و شادی و هلهله جوانان فضای محله‌ها را پر کرد این پیروزی بر همه ایرانیان مبارک باد.»

ولی اسماعیلی نماینده گرمی نیز گفت:

«پرسپولیس نشان داد حتی با ناداوری و بی‌عدالتی و ۱۰ نفره شدن می‌توان کارهای بزرگ انجام داد برای شاد کردن دل مردم عزیز ایران باید جنگید.»

علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار نیز تاکید کرد:

«بچه‌های پرغیرت پرسپولیس ایران ثابت کردند که شیر ایرانی را نباید زخمی کرد پول و لابی‌های خارج از زمین سعودی‌ها و حکم ناجوانمردانه AFC برای آل کثیر در زمین بازی اثری نداشت.»

تعدادی از نمایندگان نیز در توییت‌های خود نیز به پرسپولیس و مردم ایران تبریک گفتند و محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز با انتشار تصویر بازی شادی تیم پرسپولیس در رختکن نوشت: «خدا قوت گل کاشتید.»

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر