جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
کد خبر: ۷۷۲۲۰
سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵

فکرشهر: برای اولین بار در طول تاریخ لیگ برتر، برای فصل جدید مربی خارجی روی هیچ نیمکتی نخواهیم داشت. در حال‌ حاضر باشگاه‌ها تنها قادر به تمدید قرارداد با بازیکنان خارجی قبلی خود هستند و این دقیقا همان نقطه‌ای است که دغدغه پرسپولیس و استقلال آغاز می‌شود؛ جایی که هر کدام از این دو تیم دو بازیکن خارجی دارند و وضعیت هیچکدام از این چهار نفر هم به‌ طور قطعی مشخص نیست.

به گزارش فکرشهر، روزنامه دنیای‌ اقتصاد نوشت: «بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد محاکم بین‌المللی در طول ۱۰ سال گذشته چیزی حدود ۳۰ میلیون دلار جریمه علیه فدراسیون فوتبال و دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صادر کرده‌اند. برون‌داد پژوهش‌هایی از این دست هم آن بود که تصمیم‌سازان فوتبال ایران با پاک کردن صورت مساله، ورود مربی و بازیکن خارجی به لیگ بیستم را غیر قانونی دانستند. بنابراین برای اولین بار در طول تاریخ لیگ برتر، برای فصل جدید مربی خارجی روی هیچ نیمکتی نخواهیم داشت. در حال‌ حاضر باشگاه‌ها تنها قادر به تمدید قرارداد با بازیکنان خارجی قبلی خود هستند و این دقیقا همان نقطه‌ای است که دغدغه پرسپولیس و استقلال آغاز می‌شود؛ جایی که هر کدام از این دو تیم دو بازیکن خارجی دارند و وضعیت هیچکدام از این چهار نفر هم به‌ طور قطعی مشخص نیست.

شیخ دیاباته

ستاره مالیایی استقلال یک عنصر مهم در خط حمله این تیم به‌ شمار می‌رود. همکاری او با استقلال در طول فصل نوزدهم چندین بار به مرز قطع شدن رسید، اما مدیران استقلال به هر قیمتی که بود شیخ را نگه داشتند. بعد از پایان لیگ قهرمانان آسیا، دیاباته راهی کشورش شد و در حال‌ حاضر با وجود از سرگیری تمرینات آبی‌پوشان برای فصل جدید، هنوز خبری از او نشده است. وضعیت شیخ همان است که همیشه بود؛ با توجه به دیرکرد باشگاه در پرداخت مطالباتش حق فسخ یکطرفه قرارداد را دارد اما ممکن است مثل گذشته به‌ صورت «مرامی - معرفتی» دوباره برگردد و یک فصل باقی‌مانده از قراردادش را هم در استقلال پشت سر بگذارد. با این حال تا زمانی که دیاباته در تهران دیده نشود، خیال هواداران استقلال راحت نخواهد شد.

بشار رسن

قید «مرامی - معرفتی» که در بند بالا استفاده کردیم، در مورد بشار رسن هم کاملا صدق می‌کند. بین همه بازیکنان خارجی تاریخ پرسپولیس، بشار رکورددار بازی با پیراهن سرخپوشان است. با وجود این، در طول سال‌های همکاری رسن با پرسپولیس بارها شرایط فسخ قرارداد برای این بازیکن فراهم شد؛ هرچند او استفاده نکرد. هافبک عراقی سرخ‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم نمایش‌های درخشانی ارائه داد. طی روزهای گذشته اخبار ضدونقیضی در مورد جدایی بشار منتشر شده است. حتی رسانه‌های عربی از پیوستن بشار به باشگاه «القطر» در لیگ ستارگان خبر دادند اما پرسپولیس در آخرین لحظات بخشی از مطالبات رسن را واریز کرد. قرار بود او دیشب به تهران برگردد و اگر این اتفاق رخ داده باشد، در این روزهای پرآشوب، بخشی از نگرانی فنی هواداران پرسپولیس رفع خواهد شد.

هرویه میلیچ

مدافع - هافبک کروات استقلال فصل گذشته جزو بازیکنان استاندارد این تیم بود و نمایش‌های کم‌نوسانی ارائه داد. او هم به خاطر بدحسابی مدیران باشگاه شرایط فسخ را داشته و حتی گفته می‌شود این کار را انجام داده است. در مجموع حفظ میلیچ، اولویت دوم باشگاه استقلال است. اما آیا بازیکنی با کیفیت او در داخل کشور به راحتی در دسترس خواهد بود؟ اخیرا صمد مرفاوی، از اعضای کادر فنی استقلال به صراحت گفته است: «نمی‌دانیم دیاباته و میلیچ برمی‌گردند یا نه.» در این شرایط مربیان چطور باید روی مسائل فنی تیم تمرکز کنند؟

بوژیدار رادوشوویچ

اواسط فصل گذشته که رادو توانست علیرضا بیرانوند را نیمکت‌نشین کند، مدیران وقت باشگاه با شوق و ذوق قرارداد او را به مدت سه سال تمدید کردند اما تزلزل بوژیدار بعد از جدایی بیرانوند و نیز درخشش غافلگیرکننده حامد لک باعث شد مسئولان باشگاه به کلی رادوشوویچ را از یاد ببرند. ظاهرا او پنج ماه است حقوق نگرفته و در آستانه فسخ با سرخپوشان قرار دارد. فراموش نکنید پرسپولیس از جذب بازیکن محروم است و اگر رادو جدا شود، سرخپوشان گلر دوم نخواهند داشت!»

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر