سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۹۵۷۱
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

فکرشهر: "عظیم ایران نژاد" و "قدرت باستانی" ۲ دوچرخه سوار سیرجانی پس از هفت هزار و ۳۰۰ کیلومتر رکابزنی در نوار مرزی ایران به بندرباستانی سیراف رسیدند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، این ۲ دوچرخه سوار مسیر هشت هزار کیلومتری خود را از ابتدای خرداد ماه سال گذشته از اهواز آغاز کردند.

استان‌های خوزستان، آذربایجایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، خراسان‌های شمالی، مرکزی و رضوی، سیستان و بلوچستان و بوشهر مسیر حرکت دوچرخه‎سواران یاد شده‌است.

دوچرخه‎سواران سیرجانی پس از سیراف به بوشهر می‌رسند و سپس با طی مسیر ۷۰۰ کیلومتری تا اهواز به مسیر هشت هزار کیلومتری خود پایان می‌دهند.

مدیر سازمان مردم نهاد سیراف پارس در این ارتباط در گفت وگو با ایرنا گفت: دوچرخه‌سواران سیرجانی با شعار " آشنایی با فرهنگ مرزنشینان و همدلی بین آنها " تصمیم به ایرانگردی در نوار مرزی گرفتند.

محمد کنگانی افزود: آنها در مسیر خود پس از رسیدن به بندر تاریخی سیراف از جاذبه‌های گردشگری این بندر از جمله گوردخمه‌ها، سازه‌های آبی، قلعه نصوری و موزه سیراف بازدید کردند.

وی یادآور شد: در ادامه بازدید دوچرخه سواران مجموعه سیراف پارس به عنوان سازمان مردم نهاد فعال در حوزه گردشگری از عظیم ایران نژاد و قدرت باستانی تجلیل کردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر