سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری بوشهر با حضور گراوند استاندار با رعایت پروتکل های بهداشتی روز یکشنبه در سالن کوثر برگزار شد...
کد خبر: ۷۹۹۱۸
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۹

فکرشهر: مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری بوشهر با حضور گراوند استاندار با رعایت پروتکل های بهداشتی روز یکشنبه در سالن کوثر برگزار شد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست شورای اداری و آئین تکریم و معارفه معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو افزود:  حیات و پویایی یک جامعه از دانشگاه پویا و با نشاط و با دانشجویان پرانرژی رقم می خورد.

وی اظهارداشت: جامعه ای که در آن دانشگاهی آزاد اندیش وجود داشته باشد، آن جامعه می‌تواند به رشد و قله‌های ترقی دست یابد و به طور یقین توسعه جامعه در چنین دانشگاه‌هایی رقم می‌خورد.

استاندار بوشهریادآور شد: با وجود شیوع ویروس کرونا اما آموزش در کشور تعطیل نشده و جریان دارد وروند آن از طریق فضای مجازی پی‌گیری و بسیاری از مناسبت‌ها از جمله روز دانشجو از این مسیر برگزار می شود.

وی گفت: با وجود همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی اما کارهای بزرگ و ماندگاری برای مردم استان در دولت تدبیر و امید انجام شده است. 

گراوند افزود: بی انصافی است کسی که در گذشته خود وزیر بوده به راحتی دولت را متهم به بی تدبیری می‌کند.

وی بیان کرد:"آقایانی که ادعای باتدبیری می‌کنند بگویند چند صد میلیارد دلارها را کجا هزینه کردند"؛ اگر منابع آن روز، امروز در اختیار کشور بود هیچ موجی نمی‌توانست هیچگونه تاثیری بر کشتی انقلاب داشته باشد. 

گراوند یادآورشد: در یک دوره ای دروازه کشور را بر روی واردات بی رویه باز کرده بودند این درحالی است که با اقدام‌ها و تدبیر انجام شده امروز کشور در بخش گندم خودکفا و در حوزه کشاورزی گام‌های مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: هرچند برای اینکه اختلالی در انجام کارها پیش نیاید نباید چیزی گفت اما کسانی که انتقاد می کنند ببینند در دوران وزارت خود چه کاری برای کشور انجام دادند.

استاندار بوشهر گفت: برطرف کردن مشکل تامین آب و آغاز عملیات اجرایی سدهای مختلف در استان و بهره برداری آنها در سال‌های آینده که نقش مهمی در توسعه استان دارد تنها بخش کوچکی از اقدام موثر دولت در استان بوشهر است.

وی با تقدیر از همراهی مردم  استان بوشهر در اعمال محدودیت‌های کرونایی گفت: با همراهی و همکاری مردم در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی امروز رنگ شهر بوشهر از قرمز به نارنجی تغییر کرده است.

گراوند اضافه کرد: بهبود شرایط استان از نظر شیوع ویروس کرونا بستگی به همکاری و همراهی مردم دارد و هرگونه سهل انگاری امکان بازگشت شرایط بحرانی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اعمال محدودیت‌ها روی کسب و کار، اقتصاد، معیشت و درآمد مردم تاثیر گذار است پس نباید اجازه داد به دلیل رعایت نکردن قوانین بهداشتی از سوی ۱۰ درصد جامعه، محدودیت‌ها دوباره بازگردد.

 استاندار بوشهر گفت: دستگاه‌های بازرسی، نظارتی و دانشگاه علوم پزشکی استان با مواردی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند باید برخورد جدی کنند تا به این صورت زمینه برای اعمال محدودیت‌های شدید فراهم نشود.

معاون جدید  سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استاندار بوشهر گفت: بوشهر استان مقاومت و مبارزه علیه استعمار است و بارها در طول تاریخ توانسته هیمنه استعمار و استکبار را بشکند.

محمد تقی ایرانی با قدردانی ازاعتماد استاندار و مسوولان وزارت کشور افزود:  در شرایط کنونی نیز بوشهر به دلیل وجود نیروگاه اتمی، عسلویه و پارس جنوبی بعنوان یکی از دستاوردهای مهم نظام و بعنوان یک صنعت پیشرفته وپایه و اساس صنعت نفت دارای پیشینه ارزشمندی است.

وی بیان کرد: این آرامش، اتحاد و انسجام حاکم بر استان بعنوان مهمترین دستاورد در حوزه سیاسی به شمار می‌رود چرا که نبود تعامل و وحدت در جامعه به نظام آسیب می رساند.

ایرانی اضافه کرد: در شرایط حساس کنونی که دشمن آماده توطئه است مسئولیت به معنی جانفشانی و ایثار است و حتی باید از آبروی خود برای عزت کشور بهره گرفت.

وی یادآورشد: نظام اسلامی در این شرایط به صورت یکپارچه در مقابل دشمن ایستاده و ایجاد هر گونه تفرقه در این شرایط حرام است.

 معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز با اشاره به  امنیت پایدار و اتحاد و وحدت در همه عرصه‌ها  در این استان گفت:  تعامل و همکاری مردم و مسئولان در همه رده‌ها و مسئولیت‌ها قابل تقدیر است و در این راستا توسعه و پیشرفت استان مدیون این اتحاد و تعامل است.

مجید خورشیدی افزود: در طول این مدت در حوزه اجتماعی و سیاسی و امنیتی، اقدامات موثر و ارزشمندی انجام گرفت که همکاری دستگاه‌های مختلف ستودنی است.

در این آئین محمد تقی ایرانی بعنوان معاون سیاسی معرفی و از خدمات مجید خورشیدی تقدیر شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر