دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۸۲۲۹۶
سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری گفت: ۲۴ دی ماه امسال شاهد بروز حریق در جنگل‌های مازندران بودیم به‌طوری‌که تا روز گذشته ۲۶ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های مازندران گزارش شد که در این حوادث ۴۶ هکتار از جنگل‌های استان در آتش سوخت.

به گزارش فکرشهر، مجید ذکریایی در ارتباط با آخرین وضعیت حریق در جنگل‌های مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از ۲۴ دی ماه امسال شاهد بروز حریق در جنگل‌های مازندران بودیم به‌طوری‌که تا روز گذشته ۲۶ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های مازندران گزارش شد که در این حوادث ۴۶ هکتار از جنگل‌های استان در آتش سوخت.

وی با اشاره به اینکه روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم، افزود: به‌دلیل اینکه آتش‌سوزی در مناطق صعب‌العبور و بیشتر شب‌ها بود مشکلات را دوچندان کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری با تقدیر از مردم، دامداران و روستاییان حاشیه‌نشین جنگل‌های مازندران، اضافه کرد: در این مدت در کنار ماموران منابع‌طبیعی، محیط زیست، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دستگاه‌های مختلف، هلال‌احمر، اورژانس، بسیج، سپاه حضور نیروهای مردمی بسیار چشمگیر بوده که جای تقدیر دارد.

ذکریایی به فقدان سیستم اطفای حریق هوایی در استان اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروهای ما از جان مایه گذاشتند توانستیم از این مشکلات عبور کنیم ولی نبود سیستم هوایی برای اطفای حریق احساس می‌شود که باید در این زمینه تدبیری جدی اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید فکری به حال جنگل‌های هیرکانی شمال شود، خاطرنشان کرد: در فصول پاییز و زمستان که گرمای بیش از حد معمول هوا تهدیدی جدی برای عرصه‌های جنگلی محسوب می‌شود که ستاد بحران برای گذر از این مشکل باید فکری برای تهیه هواپیما یا دست‌کم هلی‌کوپتر اطفای حریق کنند و به داد جنگل برسند ولی تاکنون اقدام چشمگیری در این زمینه صورت نگرفته است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر