جمعه ۲۲ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۱۶۲۴۵
شنبه ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸

فکرشهر: جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در رشته توئیت های از توافق با ایران برای ازسرگیری مذاکرات خبر داد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، بورل در یکی از این توئیت ها نوشت: در نشستی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مورد ازسرگیری مذاکرات بین ایران و آمریکا در روزهای پیشرو که توسط تیم من تسهیل شده است، برای حل آخرین موضوعات باقی مانده به توافق دست یافتیم.

بورل در توئیت دیگری آورد: مناسبات دو جانبه ما از پتانیسل بالایی برخوردار است، اما بدون برجامی موثر نمی توانیم روابطمان را به طور کامل توسعه بخشیم. همچنین موضوعات فوریت داری چون بازداشت بسیار نگران کننده شهروندان اتحادیه اروپا در ایران مطرح و برای آزادی شان درخواست شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سومین توئیت خود تاکید کرد: سفر من به تهران یک هدف اصلی در بردارد، دادن شتاب آهنگ جدید به مذاکرات و بازگرداندن توافق هسته ای برجام به مسیر اصلی.

وی در چهارمین توئیت خود اضافه کرد: از زمانی که مذاکرات وین را متوقف کردم، سه ماه گذشته است. ما باید نیروی محرکه فعلی برای تشدید تنش را بشکنیم و به کارمان سرعت ببخشیم. ما باید اکنون این توافق را به سرانجام رسانیم.

بورل روز شنبه با امیرعبداللهیان در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر