دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۱۲۲۲۸۷
شنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸

فکرشهر: مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: حضور بانوان در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد در دیدار تیم‌های فوتبال ایران و لبنان به دلیل نبود امکانات آبخوری و سرویس بهداشتی از نظر قوانین فیفا منع قانونی داشت.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، علی اکبر هاشمی جواهری روز شنبه در حاشیه برگزاری کارگروه ورزش و جوانان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بر اساس قوانین ای. اف.سی و فیفا، ورزشگاه ها برای حضور بانوان نیاز به آبخوری و سرویس بهداشتی جداگانه دارند.

وی تصریح کرد: بر اساس همین قوانین و مقررات این امکان وجود داشت که فیفا را قانع کرد که این دیدار بدون حضور تماشاگر و یا حداقل بدون حضور بانوان برگزار شود.

او ادامه داد: اصرار بر حضور تماشاگران و بانوان آن هم ۲ تا ۳ روز قبل از برگزاری این دیدار، اقدامی غیر حرفه ای بود که سبب شد پیش‌بینی های لازم برای برگزاری شایسته این دیدار فراهم نشود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: از همان ابتدا برگزاری یک دیدار فراملی با فشردگی برنامه، در ورزشگاهی که قبل از آن هم دیدار مهم بین المللی در آن برگزار نشده بود کاری غیر اصولی بود که به تدابیر بیشتری نیاز داشت.

هاشمی جواهری افزود: تا روز ششم فروردین ۱۴۰۱ اعضای شورای تامین خراسان رضوی نیز از قطعی شدن این دیدار در مشهد اطلاعی نداشتند و پس از قطعی شدن برگزاری این دیدار، استاندار خراسان رضوی و نماینده فدراسیون اعلام کردند که این دیدار به طور قطع بدون حضور تماشاگر خواهد بود و اصلا بحثی در خصوص حضور بانوان نیز نبود.

وی اضافه کرد: خسارت بلیت برخی از بانوان را نیز از هزینه شخصی پرداخت کرده ام چرا که بلیت را از مجاری قانونی خریداری کرده بودند و امکان حضور در ورزشگاه را نداشتند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: اشکالات به وجود آمده در این دیدار تنها برعهده این اداره کل نیست چرا که ما ناظر و حامی برگزاری مسابقات بوده ایم و مجری برگزاری آن نهادهای دیگر بوده اند و به آنها مرتبط است.

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار گروهی خود روز نهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در مشهد به مصاف تیم ملی لبنان رفت. در این دیدار برخی از بانوان که بلیت حضور در ورزشگاه را تهیه کرده بودند موفق به حضور در ورزشگاه نشدند و این موضوع سبب برخی حواشی در اطراف این ورزشگاه شد.

فیفا پس از این اتفاق اعلام کرد که در جریان خبرهای مربوط به جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه امام رضا مشهد قرار گرفته و از مسوولان فدراسیون فوتبال درخواست اطلاعات بیشتر کرده است.

حال پس از گذشت چند ماه، کمیته انضباطی فیفا، روز ۱۵ شهریور نامه‌ای را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده و با توجه به تخلفات رخ داده در این مسابقه خواستار ارائه توضیحات شده است.

قرار است نشست کمیته انضباطی فیفا روز ۳۱ شهریور برگزار شود و فدراسیون فوتبال ایران تا ۶ روز فرصت دارد دفاعیه خود را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارائه کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر