شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۲۳۸۲۱
جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۵

فکرشهر: امام جمعه مشهد گفت: به کمک ارتباطاتی که به برکت حضور معاون اول و معاون اجرایی رئیس‌جمهور در مشهد صورت گرفت، امکاناتی در شهر امام رضا(ع) ایجاد شد که جریان خدمتگزاری به زائران به بهترین نحو انجام شود.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی(ع) برگزار شد، با اشاره به دلاوری‌های ارتش در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: خوشبختانه این جریان افتخارآفرینی در قامت رزمنده و دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و نمونه صلابت و اقتدارش را هم در موشک‌های نقطه‌زنی که به سمت دشمن پرتاب شد و آنان را نابود و متلاشی کرد، مشاهده می‌کنیم.

وی با تشکر از مردم دلداده اهل بیت که در دو ماه محرم و صفر مراسم باشکوهی را برگزار کردند، افزود: نمونه بارز این مراسم، مواکب پذیرایی از زائران بود. مواکبی که به همت هیئات مذهبی و شما عزاداران برپا می‌شود، به‌مثابه حسینیه‌هایی است که گاهی شمار متعددی از آنان در یک خیابان یافت می‌شود. این‌ها همان ایستگاه‌های صلواتی دوران دفاع مقدس است که مبتنی بر فرهنگ جبهه و دفاع مقدس برپا می‌شد و امروزه به موکب حسینی تبدیل شده و ثابت می‌کند که نقطه تبدل و اوج دلدادگی مردم به انقلاب و مجاهدت‌ها و پایمردی‌هایشان در عشق به قیام کربلا و نهضت حسینی بنا شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: برخی افراد متحجر به این نقطه توجه داشته باشند که فرد ولایی انقلابی با فرد ولایی غیرانقلابی تفاوت دارد. ولایی غیرانقلابی کسی است که در حرم امام رضا (ع) و یا کربلای معلی زیر باد کولر می‌نشیند و فقط زیارت‌نامه می‌خواند، اما ولایی انقلابی کسی است که در خط مقدم بحران‌ها با مشکلات روبرو می‌شود، گره از کار مردم باز می‌کند و در همان حال، ذکر یاحسین (ع) بر لب دارد.

امام جمعه مشهد ضمن قدردانی از همه تلاشگران عرصه پذیرایی و استقبال از زائران امام رضا(ع) در ایام عزاداری دهه آخر صفر تصریح کرد: تشکر بعدی من از همه بزرگوارانی است که برای امام رضا (ع) در دهه آخر صفر مهمانداری کردند. وجود مقدس امام هشتم به مهمانانشان بسیار اهمیت می‌دهند و همه عزیزانی که در این عرصه مباشر حضرت در تکریم مهمانان و زائران بودند، مشمول عنایات خاصه حضرت هستند.

علم‌الهدی با اشاره به تلاش‌های آستان قدس رضوی برای پذیرایی شایسته از زائران، تأکید کرد: خوشبختانه ابتکارات ارزشمندی در آستان قدس رضوی صورت گرفت تا زائران به شایستگی اسکان یابند و پذیرایی شوند که همه آن‌ها شایسته تقدیر و تجلیل است. علاوه بر این، سپاه امام رضا(ع) و بسیجیان استان هم از حمل و نقل گرفته تا سایر عرصه‌های رسیدگی، خدمات بسیار ارزشمندی ارائه دادند.

وی خاطرنشان کرد: ارتش مقتدر و دلاور جمهوری اسلامی ایران و همچنین استاندار خراسان رضوی و معاونانشان خصوصاً معاونت زیارت استانداری هم همه ظرفیتشان را در خدمت زوار به کار گرفتند. شهردار و اعضای شورای شهر هم خصوصاً در عرصه اسکان، ده‎‌ها هزار زائر را سازمان‌دهی کردند. آخرین تشکر هم از هلال‌احمر است که دهه آخر صفر با همه توان پای‌کار بودند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در دهه آخر صفر ۴۵۰ هزار خانه توسط مجاوران برای پذیرایی از زائران اختصاص یافته بود، اضافه کرد: به علاوه، جمعیت استقبال از زائران پیاده نیز حدود ۳۰۰۰ نفر را به میدان آوردند تا به زائران خدمت کنند و فرهنگی را نهادینه کردند که تا همیشه برکات آن ماندگار خواهد بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر ضرورت تمرکز امکانات ملی به مشهدالرضا(ع) در مناسبت‌های مهم و زائرپذیر اظهار کرد: باید از خدمات دولت خدمتگزار مردمی تقدیر کرد، زیرا تا پیش از این، پیک‌های زیارتی به‌عنوان یک مناسبت محلی تلقی می‌شد و امکانات استانی هم پاسخگوی پذیرایی از این حجم از زائران نبود. با این حال، به کمک ارتباطاتی که به برکت حضور معاون اول و معاون اجرایی رئیس‌جمهور در مشهد صورت گرفت، امکاناتی در شهر امام رضا(ع) ایجاد شد که جریان خدمتگزاری به زائران به بهترین نحو انجام شود.

علم‌الهدی مسئله پیک زیارتی مشهد را نه یک مناسبت استانی بلکه یک مسئله ملی دانست و افزود: همه خدمات با اخلاص ارائه شد و من با هرکدام از مسئولان امر که صحبت می‌کردم، وقتی آنان را آگاه می‌کردم که میزبان زائران امام رضا (ع) هستند، قطرات اشک از دیدگانشان جاری می‌شد و از اینکه افتخار مهمانداری از زائران امام رضا (ع) شامل حال آنان شده است، به خود می‌بالیدند. اگر خدمات دهه آخر صفر با چنین شوری ارائه شد، به خاطر اخلاص خادمان این عرصه بود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر