دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر خبر داد؛
کد خبر: ۱۳۲۴۳۹
سه‌شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۸

فکرشهر: مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: بیش از ۲۵۰ ویژه برنامه‌ شاخص مخصوص کودکان و نوجوانان استان بوشهر در دهه مبارک فجر امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، سمیه رسولی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان با برنامه‌ریزی لازم و به صورت بسیار پویا برای مراسم دهه مبارک فجر آماده می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: سومین نشست کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان بوشهر به میزبانی کانون پرورش فکری و با حضور همه اعضای این کمیته برگزار شده است و در روزهای آینده تا قبل از آغاز دهه مبارک فجر این جلسات برای هم اندیشی و هم افزایی بیشتر برگزار خواهد شد که به یک توان افزایی جهت اجرای بهتر و بیشتر برنامه‌ها برای کودکان برسیم.

سمیه رسولی با اشاره به رویکرد برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فعالیت‌ها و برنامه‌های مربوط به دهه‌ی فجر اظهار داشت: ما باید با برنامه ریزی بتوانیم سطح آشنایی و معرفتی کودکان و نوجوانان با آرمان‌ها و اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهیم.

رئیس کمیته‌ی کودک و نوجوان ستاد دهه‌ی فجر استان بوشهر ادامه داد: نتیجه اقدامات و فعالیت‌های ما زمینه حضور پرشکوه کودکان و نوجوانان در مناسبت‌های ملی و انقلابی و آئین‌های بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را رقم می‌زند.

مسئول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر کانون استان بوشهر اظهار داشت: فعالیت‌ها با دو رویکرد درون سازمانی و برون سازمانی در طول ایام دهه‌ی فجر با محوریت ایثار، شجاعت، اتحاد بین مردم و اقوام، میهن دوستی و پاسداشت مام وطن و… در قالب جشن‌ها، پویش‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، پژوهشی در سطح ادارات و سازمان‌های عضو کمیته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پیش بینی برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان گفت: بیش از ۲۵۰ ویژه برنامه‌ی شاخص مخصوص کودکان و نوجوانان از جمله جنگ شادی، نمایش عروسکی، سرود، جشن پرواز بادبادک‌ها، جشنواره بازی‌های بومی محلی، تندیس‌های شنی، و… در دهه مبارک فجر امسال برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: قصه‌گویی، معرفی وقایع و ایام، معرفی شخصیت، اجرای پیک امید کانون، نشست‌های ادبی، دور همی های فرهنگی، داستان نویسی، نوشتن خلاق، جشنواره‌های مختلف و…، فعالیت‌های هنری مانند برگزاری نمایشگاه حضوری و مجازی عکاسی، خوشنویسی، نقاشی و… از دیگر برنامه‌هایی است که در سطح مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر اجرا خواهد شد.

رسولی افزود: همه برنامه‌های حوزه کودک و نوجوان در فضایی مبتنی بر شادی و نشاط و پویایی اجرا خواهند شد و با همکاری صورت گرفته بین کانون پرورش فکری و آموزش پرورش استان انشالله دانش آموزان مدارس مختلف در شهرستان‌های مختلف از این برنامه‌ها بهره خواهند برد.

وی با اشاره به هدف برخورداری تمامی کودکان استان از عدالت فرهنگی گفت: امسال نیز چون سال پیش در برنامه ریزی‌ها کودکان و نوجوانان ساکن در روستاها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار مورد توجه قرار خواهند گرفت و در روستاها به اجرای برنامه خواهیم پرداخت

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر