دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۲۶۴۲
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵

فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با محکوم کردن اقدام دشمنان اسلام در توهین به ساحت قرآن کریم و مقدسات الهی اعلام کرد: این اقدام دشمنان اسلام از سر ناتوانی و ضعف آنها است .

به گزارش فکرشهر از ایرنا، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج، اسلام هراسی به عنوان راهبرد مستمر استکبار و صهیونیست در قالب های مختلف را از روش های دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمن وقتی در مقابل گفتمان مقاومت و پیروزی های میدانی کم می آورد برای کمرنگ کردن حساسیت و غیرت دینی مردم ایران و مسلمین جهان اقدامات توهین آمیز می کند.

وی ادامه داد: آنان به رسول خدا (ص) و ساحت قرآن کریم و مقدسات توهین و بی احترامی می کنند تا شاید راه غلبه ای پیدا کنند؛ قرآن سوزی در سوئد تکمیل کننده حرکات قبلی است که آیا مسلمان غیرت خود را از دست داده اند یا نه؟

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه اینجا باید جهان اسلام با وحدت و قاطعیت در برابر این جرثومه های فساد بایستد، اضافه کرد: مجامع بین المللی که به دروغ خود را حامی حقوق بشر و آزادی بیان می دانند باید عکس العمل نشان دهند.

وی گفت: وقتی به مقدسات ۲ میلیارد مسلمان اهانت می کنند سکوت خائنانه دارند و ما در ایران اسلامی با تمام وجود عشق و علاقه خود را به قرآن و اهل بیت (ع) و مقدسات دینی ثابت می کنیم و برای حفاظت از قرآن و مکتب اهل بیت (ع) حاضریم جان خود را فدا کنیم.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به دخالت های استعمارگران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران گفت : امروز به برکت پیروزی انقلاب و تلاش های انجام گرفته در ۴۳ ساله گذشته، مسیر و آینده کشور رو به آسانی است.

وی با اشاره به نزدیک شدن یو م الله ۱۲ بهمن سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، افزود: امسال نیز جشن های این دهه مبارک فجر همچون سال های گذشته پرشور و دشمن شکن برگزار خواهد شد.

امام جمعه کرج به کینه های دشمنان انقلاب اسلامی در ۴۳ سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: در جریان حوادث اخیر دشمنان با اتخاذ راهبرد کتمان، تحریف و جنگ روایت ، روش جدیدی را برای مبارزه با انقلاب اسلامی در پیش گرفتند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: به همین دلیل با جهاد تبیین و یادآوری ایام بزرگی که مردم ایران با دست خالی افتخار آفریدند و طاغوت ۲ هزار و ۵۰۰ ساله را راهی زباله دان تاریخ کردند با دشمنان به مبارزه می پردازیم.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه بایستی دوستداران انقلاب و ایران نسل جوان را با جهاد تبیین نسبت به کینه های دشمنان آگاه کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم بشارتی دادند که «دنباله مسیر انقلاب به دشواری گذشته ها نیست»، یعنی سختی هایی که باید تاکنون کشیده می شد تا به این مرحله برسیم را کشیده ایم و مسیر گذشته طی شد و مسیر پیش رو آسان تر و راحت تر طی خواهد شد.

انقلاب اسلامی دست قدرت های بزرگ را از ایران کوتاه کرد

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه، ایران به لحاظ راهبردی و موقعیت حساس جغرافیایی دارای اهمیت بالای استراتژیکی است، گفت: به همین دلیل در طول تاریخ از زمان پرتغالی ها ، تزارها ، عثمانی ها ، انگلیسی ها و آمریکایی تلاش های استعمارگران برای تسلط بر کشورمان بوده است اما انقلاب اسلامی دست آنها را کوتاه کرد؛ به طوریکه وزیر خارجه وقت آمریکا (ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی) می گوید «با سقوط پهلوی آمریکا خسارتی دید که قابل جبران نیست و از امکانات بسیار بزرگی در دنیا محروم شدیم».

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: رییس سازمان سیا آمریکا در آن زمان می گوید «آنچه در ایران اتفاق افتاد یک واقعه مهم و فوق العاده نبود بلکه یک واقعیت عجیب و باورنکردنی بود و ما ایران را به گونه ای ساخته بودیم که قرار بود برای همیشه در ایران باشیم و نمی دانستیم اینگونه ما را از ایران بیرون می کنند».

وی بیان کرد: تمام استعمارگران و دشمنان به منابع ایران طمع داشتند ولی شعار انقلاب اسلامی «استقلال» بود و تا امروز بر آن ایستاده و دشمنان نیز اعتراف می کنند هنوز ایران مستقل است .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه مردم مسلمان ایران در طول تاریخ سلطه بیگانگان نپذیرفته اند چرا که این مردم از مکتب شهادت و نهضت حسینی الگو گرفته اند، گفت:

این روحیه در مکتب شیعه یکی از اصول غیرقابل تغییر است؛ همانطور که حاج قاسم گفت «ما ملت امام حسین (ع) هستیم» که قدرتی ایجاد می کند که نمی تواند سازش کار باشد.

دشمنان برای باورپذیری دروغ هایشان بر مشکلات اقتصادی تکیه می کنند

امام جمعه کرج تصریح کرد: باید گذشته را مرور کرده و درس گرفته و به آینده امیدوار باشیم ولی بیگانگان همین راه را هم نمی خواهند و با انواع ترفندها تلاش کرده اند که واقعیت انقلاب اسلامی را وارونه جلوه بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: دشمن چون انقلاب را نمی تواند منحرف کند تنها راه را در تحریف حقایق می بیند و با بزرگ کردن مشکلات اقتصادی به مردم و جوانانی که دوره گذشته را ندیده اند و در اوج احساسات پاک قرار دارند القا می کنند که شرایط کشور در روزگار شاه بهتر از امروز بوده است؛ آماری که ریشه های واقعی ندارد را می گویند بطوریکه رهبر معظم انقلاب اسلامی می گویند «امروز بعضی های تلاش می کنند چهره خبیث طاغوت را طوری آرایش کنند که مردم نفهمند آن ها چه کرده اند».

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر تبیین آرمان های انقلاب، گفت: برخی جوانان می گویند اگر که آن ها (حکومت شاه ) افراد بدی نبودند پس چرا انقلاب کرده اید که برای جواب درست به این سوال جوانان، آنان باید ایران را در آن مقطع از تاریخ به خوبی شناخته و آن دوران را مرور کنند.

تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر خباثت دیگری از دشمنان

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان احکام الهی را مورد تمسخر و استهزا قرار می دهند گفت: بر روی حکم الهی قصاص جریانات زیادی درست کرده اند و اخیرا ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تحریم کرده اند که خباثت دیگری است.

وی اظهار کرد: هر مجموعه ای که بخواهد اسلام و احکام الهی را ترویج و پاسداری و حراست کند مورد غضب این خناثان قرار می گیرد و محکوم می شوند زیرا دشمنان پیرو شیطان هستند.

وی خاطرنشان کرد: تحریم آن ها اثری در اراده ملت درراهی که انتخاب کرده اند ندارد زیرا ۴۳ سال است که ملت ما را آزمایش می کنند و هر سال در جشن های دهه انقلاب حضور مردم آن ها را درمانده کرده است.

آیت الله حسینی همدانی افزود: دائم از مردم می گویند ولی مردم کسانی هستند که حماسه درست می کنند و ایام الله به وجود می آورند و مردم با توکل به خدا و وحدت و با زعامت رهبر حکیم خود تا رسیدن به اهداف بلندش تمام موارد را ریشه کن خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اگر دشمنان ایران را تحریم می کنند و دشمنی می کنند دور از انتظار نیست، تصریح کرد: ولی چرا بعضی از داخلی ها به امر به معروف بی توجه هستند و در عمل تحریم می کنند و گاهی حرف های بی ربط می زنند که باعث تعجب می شود.

امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش گفت: مسوولی که درد دین نداشته باشد و نسبت به احکام خدا و ترویج دین تفاوتی داشته باشد به درد دولت انقلابی نمی خورد؛ چون این موارد در حال تکرار است به رییس جمهور می گوییم نسبت به قضیه بی تفاوتی بدنه اجرایی کشور در خصوص منکرات به خصوص مساله عفاف و حجاب اقدام عاجل داشته باشید زیرا مساله با جلسات بی ثمر برای عفاف و حجاب حل و فصل نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: آقای رییس جمهور همانطور که در مساله اقتصادی ورود کرده و تحول ایجاد کرده اید، ورود کنید و تا دیر نشده به بدنه اجرایی دستورات لازم را راجع به این موضوع بدهید.

وی گفت: مسوولی که در نظام اسلامی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشد به درد این دولت نمی خورد و با تحریم کنندگان فرقی ندارد؛ غیرت دینی داشته باشید و از غیر خدا نترسید، مسوول ترسو به درد نظام اسلامی نمی خورد و جایی که باید اقدام کند، نیست و باید مثل رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم وسط میدان باشید و از ارزش های دینی و انقلابی و اسلامی دفاع کنید.

امام جمعه کرج بیان کرد: عملکرد رژیم پهلوی طی ۵۷ سال کاملا زیانبار و تخریب کننده بود و دوره تاریک و منحوس پدر و پسر فاسق بر ایران را بخوانید که به خوبی ریشه های انقلاب به دست می آید که عوامل متعددی از کودتای ۲۸ مرداد سال ۲۲ تا بهمن ۵۷ دست به دست هم دادند که منجر به پیروزی انقلاب شد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده اند که انقلاب اسلامی یک حرکت عظیم در برابر فساد و بی کفایتی رژیمی بود که تا تمام وجود آن در فساد فرو رفته بود.

آقایان خیلی زود وارد عرصه انتخابات شده اند

امام جمعه کرج همچنین به مسایلی در خصوص استان البرز اشاره کرد و افزود: برخی آقایان در البرز خیلی زود وارد عرصه انتخابات شده اند در حالیکه باید فعلا به کارهای استان باید بپردازند تا نوبت به انتخابات برسد.

وی گفت: متاسفانه آقایان آرایش انتخاباتی گرفته اند در حالیکه مسایل شهر رسیدگی عاجل می خواهد و باید گفت که این مساله در تمام شوراها و شهردای های استان وجود دارد ولی باید بدانند این مدت با سرعت سپری می شود و مردم بهترین قاضی عملکرد شما هستند.

وی افزود: مردم حواسشان به عملکرد شما هست، برنامه داشته باشید و به مردم بگویید چه می خواهید بکنیدو از مردم کمک بگیرید و دست از سیاسی کاری بردارید.

کارشناسی دقیق تر از متروی کرج انجام شود

امام جمعه کرج همچنین ضمن قدردانی از تلاش ها برای ساخت و راه اندازی قطار شهری کرج در طی سال ها توسط مدیران و گروه های عملیاتی برای زودتر به نتیجه رسیدن این پروژه، گفت: ولی بهتر است قبل از بهره برداری کارشناسی دقیقی غیر از افرادی که در صحنه فعالیت می کنند انجام بگیرد تا خطری متوجه مردم در آینده نباشد زیرا گزارش هایی مبنی بر نقص در بعضی از نقاط آن داریم.

در حاشیه برگزاری نماز پرشکوه سیاسی عبادی جمعه کرج میز خدمت صندوق کارآفرینی امید و شرکت گاز استان البرز برگزار شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر