شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار جامعه
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۴۶۵۷
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

فکرشهر: هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه قانون، ستاد امر به معروف و نهی از منکر را موظف به پیگیری مطالبات اقشار مختلف از دستگاه ها کرده است، گفت: مردم، متدینین و خانواده شهدا مطالبه به حقی از جمهوری اسلامی در برخورد با هنجارشکنی ها به ویژه در بحث زورگیری، پوشش متعارف و تجاهر به روزه خواری دارند چرا که هنجارشکنان آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند.

به گزارش فکرشهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی کشور، سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی در نشست تخصصی که با هدف اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با هنجارشکنی در تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان و با حضور نمایندگانی از قوه قضاییه، نیروی‌انتظامی، وزارت صمت، اتاق اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، از حجم انبوه مطالبات مردمی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر جهت پیگیری از دستگاه ها و ارگان ها برای جلوگیری از هنجارشکنی در جامعه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه قانون، ستاد امر به معروف و نهی از منکر را موظف به پیگیری مطالبات اقشار مختلف از دستگاه ها کرده است، گفت: مردم، متدینین و خانواده شهدا مطالبه به حقی از جمهوری اسلامی در برخورد با هنجارشکنی ها به ویژه در بحث زورگیری، پوشش متعارف و تجاهر به روزه خواری دارند چرا که هنجارشکنان آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، ناراحتی و گلایه مردم از وضعیت فعلی جامعه را به سبب علاقه آن‌ها به دین، کشور و معنویت دانست و تصریح کرد: چرا آرامش مردمی که برای این انقلاب شهید داده اند باید توسط عده ای هنجارشکن مخدوش شود و مردم امنیت جانی و روانی نداشته باشند؟!

هاشمی گلپایگانی، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، برخورد با متجاهران به روزه خواری را از مطالبات به حق مردم برشمرد و تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد پویش روزه‌خواری علنی است ولی پرسش اصلی این است که حاکمیت، دولت و نهادهای انقلابی و مسئول چگونه می خواهند در برابر آن عمل کنند؟

وی با بیان اینکه مردم به وظیفه خود برای جلوگیری از تجاهر به روزه خواری با امر به معروف و نهی از منکر لسانی عمل می کنند، تصریح کرد: ولی انتظار اصلی آن‌ها از مسئولان است که به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند؛ از این رو دستگاه های مرتبط همانند اصناف، پلیس، قوه قضاییه و... باید به صورت شفاف و دقیق مشخص کنند که برابر جلوگیری از این منکر چه اقدامی انجام خواهند داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، برخورد قاطع حاکمیت اسلامی با هنجارشکنان، متجاهران و قبح شکنان را سبب بازگشت آرامش روانی به جامعه دانست و گفت: جمهوری اسلامی باید با قبح شکنی ها در فضای حقیقی و مجازی مقابله کند تا مردم همچنان از نظام اسلامی به واسطه پایبندی به اصول دینی حمایت کنند.

وی با تأکید بر توجه جدی به مطالبات مردم خاطر نشان کرد: اسلامیت، هویت و ماهیت جمهوری اسلامی است و از مطالبات مردم حفظ همین هویت و گره نزدن تمام مسائل به مصلحت اندیشی است.

هاشمی گلپایگانی همچنین به وظایف ستاد و سایر دستگاه‌ها در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر پرداخت و تاکید کرد: عدم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، خودش منکر است.

این مقام مسئول نهاد مردمی امر به معروف و نهی از منکر از ابلاغ مجدد شاخص های عفاف و حجاب به تمام ادارات، دستگاه ها و ارگان ها خبر داد و گفت: در قدم نخست باید وضعیت عفاف و حجاب ادارات حل شود و شاخص های عفاف و حجاب اصناف و اماکن نیز تعیین شده که بزودی اعلام می شود و ستاد به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل می‌کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر