پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار حوادث
فکرشهر: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از مرگ ۲۷۱ نفر در تصادفات رخ داده در طول اجرای طرح نوروزی پلیس خبر داد...
کد خبر: ۱۳۴۸۳۴
سه‌شنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹

فکرشهر: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از مرگ ۲۷۱ نفر در تصادفات رخ داده در طول اجرای طرح نوروزی پلیس خبر داد.

به گزارش فکرشهر به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر دراین‌باره گفت: از ۲۴ اسفند که طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌های خدماتی در جاده‌ها آغاز شده، تا بامداد امروز ۲۹ هزار و ۲۰۴ فقره تصادف خسارتی در معابر و جاده‌های کشور به وقوع پیوسته است. همچنین ۴۵۸۳ مورد از تصادفات نیز از نوع حرجی بوده که متاسفانه در جریان آن ۶۱۰۲ نفر مصدوم شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ادامه داد: در میان مصدومان متاسفانه مواردی وجود دارد که تا پایان عمر درگیر نقص عضو یا معلولیت ناشی از تصادف خواهند بود.

هادیانفر درباره تصادفات منجر به فوت نیز گفت:‌ ۲۳۱ فقره تصادف فوتی در این مدت رخ داده که متاسفانه در جریان آن ۲۷۱ نفر در دم و همان صحنه تصادف جان خود را از دست دادند. متاسفانه ممکن است به این آمار افرادی که در بیمارستان یا حین انتقال نیز جان خود را از دست داده‌اند، اضافه شود.

وی بیشترین علت تصادفات را خستگی و خواب و آلودگی رانندگان و همچنین سرعت و سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو اعلام کرد و گفت:‌ لازم است که رانندگان در شرایط جسمی مناسب یعنی بدون حالت خستگی و خواب و آلودگی رانندگی کنند. این موضوع مهمی است که متاسفانه بسیاری از رانندگان به آن بی‌توجه هستند. همچنین نزدیک شدن به ۳۰ کیلومتری شهرها به معنای رسیدن به مقصد نیست و اگر راننده‌ای احساس خستگی یا خواب آلودگی داشت، باید استراحت کرده و با این تصور که به مقصد رسیده است، بر ادامه سفر اصرار نکند.

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا پلیس با تخلفات حادثه‌ساز رانندگی قاطعانه برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا درصد کمی از رانندگان پرخطر ایمنی و آرامش ترافیکی دیگر مردم را به خطر بیاندازند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر