دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۵۳۰۹
پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱

فکرشهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: ۳۰ تیم گشت سیار در محورهای ارتباطی استان بوشهر فعالیت دارند.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالکریم اخترشناس ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران افزود: راهداران این استان در قالب ۳۰ تیم گشت سیار به همراه ۱۷۵ دستگاه انواع ماشین آلات در محورهای مواصلاتی بوشهر مستقر هستند و به مسافران نوروزی و کاربران جاده‌ای خدمات ارایه می‌دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: اکیپ‌های راهداری بوشهر از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون در محورهای استان حضور داشته و به شکل محسوس و نامحسوس به گشت زنی می‌پردازند و این حضور تا ۱۵ فروردین سال جاری ادامه خواهند داشت.

وی، با اشاره به فعالیت ۲۵ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محورهای بوشهر ادامه داد: ارائه خدمات متمرکز و مناسب و فراهم کردن آسایش بیشتر برای رانندگان و مسافران، کاهش میزان تصادفات جاده‌ای با افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها و روان سازی ترافیک راه‌ها از جمله کارکردهای مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی است.

فعالیت ۱۶ راهدارخانه

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر ادامه داد: همچنین ۱۶ راهدارخانه فعال نیز در محورهای مواصلاتی استان آماده خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای به شکل ۲۴ ساعته فعالند و ضمن ارائه خدمات به مسافران و میهمانان نوروزی، در صورت لزوم مسافران نوروزی در راه مانده را به شکل اضطراری استقرار دهند.

اخترشناس از رانندگان خواست که ضمن زمان بندی مناسب برای انجام سفر در این مقطع از سال، نسبت به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: از آنجا که به ازای هر ۲ ساعت رانندگی پیشنهاد می‌شود که رانندگان ۱۵ دقیقه توقف و استراحت کنند، لذا مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی را می‌توان بهترین مکان برای توقف و استراحت معرفی کرد.

وی افزود: در همین راستا پویش همراهان سفر ایمن در سه مجتمع خدمات رفاهی منتخب استان تلاش دارد با برنامه‌هایی نظیر موسیقی محلی، اقامه نماز جماعت، ایستگاه نقاشی، افطاری ساده و… رانندگان را ترغیب به استراحت در حین سفر کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر