سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار علم و فناوری
کد خبر: ۲۰۰۱۳۳۷
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶

فکرشهر: در حالی که بسیاری از کارگران و کارمندان اداری و دفتری نگران جایگزین شدن با ربات‌ها یا ابزار‌های مبتنی بر هوش مصنوعی‌اند، یک شرکت اعلام کرد که نخستین ربات انسان‌نما را برای مدیرعاملی استخدام کرده است

به گزارش فکرشهر، ایران جیب به نقل از نیویورک پست نوشت: «میکا» پروژه‌ای تحقیقاتی با همکاری Hanson Robotics و شرکت لهستانی Dictador است که مشروب کلمبیایی رام نیز می‌سازد. این دو شرکت یک «مدیرعامل شرکت» رباتیک طراحی کرده‌اند.

در ویدیوئی از شرکت Dictador، میکا می‌گوید: «با هوش مصنوعی پیشرفته و الگوریتم‌های یادگیری ماشین می‌توانم بر اساس داده‌ها به‌سرعت و با دقت تصمیم بگیرم.»

با این حال، لورن سیمونتی، خبرنگار فاکس بیزینس، خاطرنشان کرد که این ربات در زمان پردازش سوال‌ها و پاسخ دادن به آن‌ها «تاخیر زیادی» دارد.

دیوید هانسون، مدیرعامل Hanson Robotics، که نقشی کلیدی در به‌کارگیری میکا در Dictador ایفا کرد، بر اهمیت «انسانی کردن» هوش مصنوعی تاکید کرد.

هانسون توضیح داد: «من کاملا احساس می‌کنم که برای امن بودن، برای واقعا، واقعا، خوب بودن هوش مصنوعی، باید آن را آموزش دهیم تا از مراجعان مراقبت کند و به آن‌ها اهمیت دهد. فکر می‌کنم انسانی کردن آن مسیر بسیار مهمی است.».

اولین ربات انسان‌نمای مدیرعامل در جهان + عکس

اما واکنش مردم به کار کردن با رئیس ربات متفاوت بود. یک نفر گفت که با آن «کاملا» با شفقت رفتار می‌کند و دیگری افزود که انسان‌ها باید با «همه چیز‌هایی که فکر می‌کنند» خوب رفتار کنند.

نفر سوم برداشت متفاوتی داشت و گفت که «ربات‌ها به احترام نیاز ندارند»، زیرا «فقط ماشین»‌اند.

اکثر مردم موافق بودند که هوش مصنوعی احتمالا به گرفتن مشاغل‌ها از انسان‌ها ادامه خواهد داد.

برخی گفتند که برای ربات‌ها کار نخواهند کرد.

در سال ۲۰۱۶، شرکت Hanson Robotics از رباتی به نام سوفیا، خواهر میکا، رونمایی کرد که زمانی گفته بود «انسان‌ها را نابود خواهد کرد.»

در اوایل این هفته، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، یک فرمان اجرایی صادر کرد که در آن شرکت‌ها را ملزم می‌کرد خطر‌های امنیت ملی را با دولت در میان بگذارند و از آمریکایی‌ها در برابر خطر‌های احتمالی هوش مصنوعی محافظت کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر