سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۱۴۷۷
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶

فکرشهر: امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فعالیت برنامه‌های قرآنی نباید به بودجه دولتی محدود شود، گفت: هنر یک مؤسسه و مراکز قرآنی باید بر پایه و اساس سیستم مردمی و خودجوش باشد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر با بیان اینکه مؤسسات، مراکز و خانه‌های قرآنی، بازوان و اهرم‌هایی هستند که در توسعه و ترویج فرهنگ علوم قرآنی نقش مهمی ایفا می‌کنند، اظهار داشت: این مراکز نقش و مهم و تأثیرگذاری در فرهنگ قرآنی جامعه دارند. نام استان بوشهر از دیرباز در آسمان کشور به واسطه سابقه قرآنی می‌درخشد. این استان پایتخت قرآنی ایران زمین است و در اجرا فعالیت‌های قرآنی باید به این مهم توجه ویژه داشت.

وی بیان کرد: شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی متولی سیاست‌گذاری فعالیت‌های قرآنی در جامعه است و باید با تکریم این جامعه، زمینه اجرا برنامه‌های در این راستا را فراهم کرد. فعالیت‌های قرآنی باید به گونه‌ای باشد که آثار آن به ویژه بین جوانان و نوجوانان لمس شود تا به‌صورت اثرگذار در جامعه نهادینه شود. شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی با شورا‌های دیگر تفاوت دارد و حضور در این جمع یک نعمت قرآنی از خداوند است که باید قدر دانست و در انجام هر فعالیتی کوشا بود.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: هدایت، حمایت و نظارت از رسالت شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی است. فعالیت برنامه‌های قرآنی نباید به بودجه دولتی محدود شود. هنر یک مؤسسه و مراکز قرآنی باید بر پایه و اساس سیستم مردمی و خودجوش باشد و فعالیت‌های خود را به جلو حرکت داد. تدوین و طراحی اطلس قرآنی باید براساس ظرفیت و نیاز موجود در دستور کار دبیرخانه شورا قرار گیرد.

وی گفت: روز قرآنی قلب قرآنی استان بوشهر است و فعالیت‌های را در طول سال به مناسبت‌های دیگر تزریق می‌کند. حضور مدیرکل دستگاه اجرایی در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی الزامی است، زیرا دغدغه به قرآن باید در اولویت باشد. هدف از برگزاری این نشست‌ها بازخوانی جلسات قبل، مرور مصوبات، نقاط قوت را ارتقا و تبدیل نقطه ضعف به قوت و الگو برای برگزاری برنامه اثرگذار باشد.

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی بوشهر اظهار امیدواری کرد با رویکردی نوین که در حوزه قرآن کشور ایجاد شده با سرلوحه قرار دادن آن‌ها شاهد اتفاقات خوبی در استان باشیم.

تدوین و طراحی اطلس قرآنی

عبدالرحیم افروغ نیز در این مراسم طی سخنانی گفت: امروزه بر خلاف وجود بشریت، توهین به این ساحت مقدس می‌شود که توسط کودک‌کشان صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین وارد شده است. دین مبین اسلام برای بشر تعاریف مختلف دارد که با تمسک به قرآن کریم می‌توان برای موفقیت و برون‌رفت از مشکلات، راه حل پیدا کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در ادامه به ارائه گزارش از برنامه‌های پیش‌بینی شده تا پایان سال به ویژه به مناسبت روز قرآنی بوشهر پرداخت و از تدوین و طراحی اطلس قرآنی خبر داد.

در این نشست ضمن رونمایی از آثار تولیدی، اعضاء نکاتی را در ارتباط با اثرگذاری بیشتر فعالیت‌های قرآنی در جامعه و همکاری و تعامل در اجرا برنامه‌ها بیان کردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر