پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: هواشناسی بوشهر از ورود سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت یک‌شنبه به استان بوشهر و شروع بارندگی‌ها از روز دوشنبه خبر داد...
کد خبر: ۲۰۰۱۵۴۳
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲

فکرشهر: هواشناسی بوشهر از ورود سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت یک‌شنبه به استان بوشهر و شروع بارندگی‌ها از روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در اواخر هفته گذشته، گفت: این سامانه در بیشتر نقاط استان فعال بود و باعث بارش‌های خوبی در برخی نقاط استان شد.

زهرا راستگو افزود: البته فعالیت این سامانه بارشی که همراه با رعدوبرق و وزش تندباد‌های لحظه‌ای بود باعث آبگرفتگی معابر عمومی در برخی و شهر‌ها و روستا‌ها شد و خسارت‌هایی نیز از جمله در بخش راه داشت.

وی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اواخر وقت فردا (یک‌شنبه) با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان و تداوم فعالیت آن در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه، ضمن افزایش سرعت وزش باد، وقوع بارش باران، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی هواشناسی بوشهر اضافه کرد: همچنین از روز دوشنبه تا پایان هفته خلیج‌فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت جوی و دریایی استان تا ظهر فردا، گفت: آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

راستگو افزود: جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا غربی از فردا جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی ادامه داد: ارتفاع موج دریا هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۶:۱۷ دقیقه بامداد، مد اول دریا ۱۳:۴۲، جزر دوم ساعت ۱۴:۴۸ و مد دوم ساعت ۲۲:۵۳ دقیقه خواهد بود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر