سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۱۵۶۸
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۴

فکرشهر: علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: در خصوص فرزندآوری، نگرانی و ترس از مشکلات معیشتی خلاف نص صریح قرآن بوده و تفکر عصر جاهلیت است. وی ادامه داد: طبق آیات قرآن، روزی را خدا می‌دهد از این رو نباید به بهانه مشکلات اقتصادی زاد و ولد را محدود کرد.

به گزارش فکرشهر از دیده بان ایران، حجت الاسلام و المسلمین علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان امروز در آیین گرامیداشت هفته کتاب استان، گفت: در خصوص فرزندآوری، نگرانی و ترس از مشکلات معیشتی خلاف نص صریح قرآن بوده و تفکر عصر جاهلیت است.

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: طبق آیات قرآن، روزی را خدا می‌دهد از این رو نباید به بهانه مشکلات اقتصادی زاد و ولد را محدود کرد.

امام جمعه زنجان به زمینه‌های ایجاد رغبت به مطالعه در جامعه اشاره کرد و گفت: عامل اصلی رغبت به مطالعه، خانواده است و البته محیط آموزشی هم در این زمینه تأثیر می‌گذارد.

وی بر ضرورت تشویق و ترغیب افراد به کتابخوانی تأکید کرد و افزود: محافل خانوادگی می‌تواند جرقه‌ای برای علاقمند شدن افراد به کتابخوانی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین خاتمی خاطرنشان کرد: با تأکیدی که قرآن روی علم و مطالعه دارد، جامعه اسلامی باید موفقیت‌های بیشتری را کسب کند.

وی گفت: هر گونه هزینه‌کرد در رابطه با توسعه دانش، اندیشه و کتاب، یک نوع سرمایه گذاری است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر