دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار جامعه
مطالب بیشتر
فکرشهر: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: افرادی که متقاضی بازنشستگی زودتر از موعد هستند می‌توانند اعلام بازنشستگی کنند که حقوق بازنشستگی آن‌ها مطابق احکام مصوب مجلس شورای اسلامی برقرار خواهد بود...
کد خبر: ۲۰۰۱۶۱۹
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵

فکرشهر: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: افرادی که متقاضی بازنشستگی زودتر از موعد هستند می‌توانند اعلام بازنشستگی کنند که حقوق بازنشستگی آن‌ها مطابق احکام مصوب مجلس شورای اسلامی برقرار خواهد بود.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، محسن زنگنه در جلسه علنی روز یکشنبه و در جریان بررسی مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی در بند الحاقی «خ» ماده ۲۹ لایحه لازم است توضیحاتی را بدهم. در تبصره پنج این بند مربوط به افزایش سن بازنشستگی این اختیار به دستگاه‌ها داده شده که برای اعلام بازنشستگی فرد اقدام کنند.

زنگنه همچنین گفت: طبق تبصره ۶ هم افرادی که مایل به بازنشستگی زودتر از موعد هستند از شمول بند‌های یک تا پنج این ماده خارج می‌شوند و می‌توانند بدون توجه به آن اعلام بازنشستگی کنند.

در جلسه صبح روز یکشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش سن بازنشستگی را به تصویب رساندند؛ تبصره‌های ۵ و ۶ مورد اشاره زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق به شرح زیر است:

«تبصره-۵ چنانچه دستگاه‌ها به خدمات برخی از کارکنان نیاز نداشته باشند حسب مورد می‌توانند بدون لحاظ زمان‌های مذکور با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و موافقت معاون اول رئیس جمهور بر اساس قوانین مربوط نسبت به صدور احکام بازنشستگی آنان اقدام کنند.

تبصره ۶_ افرادی که با تقاضای خود مایل به بازنشستگی زودتر از موعد فوق الذکر باشند، بازنشستگی آن‌ها مطابق قوانین مربوطه و بدون رعایت بند‌های (۱) تا (۵) بلامانع است و حقوق بازنشستگی آنان مطابق احکام این سند برقرار خواهد شد.»

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر