سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۰۰۷
شنبه ۰۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳

فکرشهر: فارس نوشت: این روز‌ها لایحه جدید حجاب و عفاف در شرف تصویب است. برخی رسانه‌ها چند ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی از حذف گشت ارشاد در این لایحه خبر می‌دهند،، اما یکی از طراحان لایحه عفاف و حجاب ابوالفضل اقبالی می‌گوید گشت ارشاد در لایحه جدید حجاب و عفاف «حذف نشده بلکه هوشمند شده است». در این لایحه تذکر هوشمند حجاب به گونه‌ای پیش‌بینی شده که «آبروی شخص حفظ شود» و دستگیری صرفاً برای کسی است که «برهنه یا نیمه برهنه به خیابان می‌آید».

در گیرودار تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، یکی از نمایندگان غلامرضا نوری‌قزلجه گفت بازگشت دوباره گشت ارشاد «به جز همان نتایج منفی که قبلاً گرفته‌ایم، دستاورد دیگری برای جامعه ندارد و اتفاقاً دینداران هم خواهان چنین فضایی نیستند».

با این وجود نماینده‌ای دیگر مهدی باقری اظهار می‌دارد که در مقابل هر جرم مشهودی در جامعه، از جمله تظاهر به بی‌حجابی، حتماً ضابط قضایی چه نامش گشت ارشاد باشد یا هر چیز دیگر، باید با آن‌ها برخورد کند، «کسی حق شکستن قانون را ندارد».

در این میان معاون اسبق اجتماعی نیروی انتظامی سردار بهمن کارگر ضمن تأکید بر اینکه باید پلیس تقویت شود تا امنیت جامعه حفظ شود، گفته که «مردم ما خوب هستند و اینطور جو درست نشود که فرهنگ و جو جامعه بی‌حجابی است، سیاه نمایی نباید کنیم. عده‌ای اشکالاتی دارند که ناهنجاری است. خب! با ناهنجاری چه کسی باید برخورد کند؟»

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر