جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۰۳۷
يکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴

فکرشهر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از افتتاح نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر در سال جاری خبر داد و گفت: این واحد صنعتی روزانه ۳۰ تن گوشت قرمز مورد نیاز استان تولید می‌‎شود که استان را خودکفا می‌کند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، علی باستین در نشست بررسی روند ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر گوشت قرمز مورد نیاز استان بوشهر از طریق کشتارگاه سایر استان‌ها تأمین می‌شود، اظهار داشت: اکنون واحد‌های پرواربندی دام‌های سبک و سنگین استان برای ذبح دام و بسته‌بندی، آن‌ها را به خارج از استان منتقل می‌کنند، متأسفانه استان بوشهر اکنون فاقد هرگونه کشتارگاه صنعتی استاندارد در زمینه دام سنگین است.

وی با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاران در عرصه ایجاد کشتارگاه صنعتی دام خاطرنشان کرد: در این زمینه با حمایتی که از یک سرمایه‌گذار انجام شد ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام استان بوشهر در دستور کار قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر با مشارکت بخش خصوصی دهه فجر سال قبل آغاز شد گفت: با تکمیل و راه‌اندازی این کشتارگاه کل گوشت مورد نیاز استان بوشهر در همین کشتارگاه تأمین و توزیع می‌شود. اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح ۸۵ درصد است که با برنامه‌ریزی تا پایان امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اضافه کرد: با بهره‌برداری از نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر تا اسفند ماه امسال ضمن اشتغال‌زایی مستقیم برای حداقل ۳۰ تا ۴۰ نفر روزانه ۳۰ تن گوشت قرمز تولید، بسته‌بندی و توزیع می‌شود.

باستین، تسریع در زمینه راه‌اندازی نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا مشکلات این طرح در زمینه آب، راه دسترسی، گازرسانی و دیگر موارد بررسی و با مشارکت مسئولین و مدیران دستگاه‌های به‌زودی چالش‌های این طرح برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر پس از گذشت یک سال از آغاز عملیات اجرایی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود اضافه کرد: گوشت قرمز مورد نیاز مردم استان بوشهر پس از کشتار بسته‌بندی و توزیع می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر میزان سرمایه‌گذاری نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر را افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این واحد صنعتی قادر است ۳۰ تن گوشت قرمز در روز کشتار و بسته‌بندی کند و همین میزان مورد نیاز استان بوشهر است و این استان را از سایر استان‌های کشور در این حوزه بی‌نیاز می‌کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر