سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۱۴۴
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹

فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر از آزادی ۶۳ زندانی این استان به تعداد سال‌های عمر با برکت شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: به مناسبت سالگرد شهادت سردار بزرگ جبهه مقاومت با مرخصی ۶۳ زندانی در استان بوشهر موافقت می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، مهدی مهرانگیز در بازدید از زندان مرکزی بوشهر در جمع زنان بند نسوان با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) جایگاه این بانوی بزرگ اسلام را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تاسی از شیوه رفتاری و سبک زندگی فاطمه زهرا (س) انسان را به سعادت و کمال می‌رساند.

وی با تاکید بر الگوپذیری از حضرت زهرا (س) گفت: داشتن تقوا علاوه بر خودسازی زمینه جلوگیری از گناه و ارتکاب جرم و تخلف را فراهم می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اعمال مجازات‌های جایگزین حبس را در اولویت برنامه‌های دستگاه قضایی استان دانست و تصریح کرد: استفاده از همه راهکار‌ها و ارفاقات قانونی برای حبس‌زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در دستور کار قضات و دادگستری استان بوشهر قرار دارد.

مهرانگیز در این بازدید به مناسبت میلاد فاطمه زهرا (س) با مرخصی ۵ روزه بانوان واجد شرایط بند نسوان موافقت کرد.

وی در ادامه در بازدید از زندان مرکزی و در جمع زندانیان آقا با تبریک میلاد فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی ضمن تاکید بر توجه به حل مشکلات مددجویان در حبس گفت: تمام تلاش دستگاه قضایی استان بوشهر رفع مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان است و در این راستا سرکشی و بازدید مستمر مسئولان دادگستری قضات، دادستان‌ها و مجامع قضایی از زندان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه با اشاره به ترویج فرهنگ صلح و سازش در پرونده‌های قضایی افزود: گسترش و توسعه فرهنگ صلح و سازش در اولویت برنامه‌های اداره کل زندان‌ها و دستگاه قضایی استان بوشهر قرار دارد و در این راستا باید از زندگانی ائمه طهارت علیه‌السلام از جمله حضرت فاطمه زهرا (س) باید الگو گرفته شود.

مهرانگیز بیان کرد: ائمه طهارت علیه‌السلام همواره در زمینه فرهنگ صلح و سازش تلاش و از هزینه‌های شخصی خود برای این امر خداپسندانه استفاده کردند.

وی در ادامه از آزادی ۶۳ نفر از زندانیان استان بوشهر خبر داد و گفت: به مناسبت چهارمین سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و به برکت عمر با برکت این شهید والامقام که در ۶۳ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد تا پایان هفته جاری ۶۳ زندانی واجد شرایط و جرایم غیرعمد مالی با مشارکت خیرین، گذشت شاکیان و تلاش شورای حل و اختلاف از زندان آزاد می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از مرخصی زندانیان واجد شرایط خبر داد و تصریح کرد: به همین مناسب با مرخصی ۶۳ زندانی واجد شرایط به مدت ۵ روز موافقت می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر