سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار اقتصاد
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۲۸۷
دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۶

فکرشهر: در شرایطی درامد گمرک از واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار، حدود ۶۰۰ درصد رشد داشته و به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته تنها حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، بررسی آمار واردات گمرک ایران نشان می‌دهد، واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار، در ۹ ماهه سال جاری حدود ۶۰۰ درصد رشد کرده است.

در شرایطی که درآمد گمرک در ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ از واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار، حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بوده، این عدد در ۹ ماهه سال جاری تا کنون به بیش از هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد بسیار قابل توجهی محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود وارد کشور می‌شوند. در رویه واردات از محل صادرات خود، به طور مثال یک پتروشیمی از محل صادراتی که انجام می‌دهد، می‌تواند کالا‌های مختلف را وارد نماید. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار صرفا از محل وادرات در برابر صادرات خودر وارد کشور می‌شوند.

همچنین بر اساس اعلام شاداب فر مدیرکل تشکیلات و بودجه گمرک ایران، تا پایان آذر ماه ۱۳۴ هزار میلیارد تومان از محل حقوق ورودی و مالیات ارزش افزوده به خزانه واریز شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر