سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: میانگین نرخ باروری در این استان در دهه ۷۰، ۵.۴ دهم بوده در حالی که اکنون این عدد به ۱.۵ نفر به ازا هر خانواده رسیده است...
کد خبر: ۲۰۰۳۸۵۸
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹

فکرشهر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: میانگین نرخ باروری در این استان در دهه ۷۰، ۵.۴ دهم بوده در حالی که اکنون این عدد به ۱.۵ نفر به ازا هر خانواده رسیده است.

به گزارش فکرشهر، قاسم برجوئی‌فرد در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: با این شرایط موجود به ازای هر خانواده نیز جمعیت جایگزین ایجاد نمی‌شود

وی افزود: سیاست‌های دولت‌های گذشته در موضوع فرزندآوری اشتباه بوده و اکنون به عینه نتایج آن مشخص است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با این شرایط و نرخ پایینی که از رشد جمعیت کشورمان شاهد هستیم، در دهه‌های آینده فاجعه‌ای به نام کاهش شدید جمعیت رخ می‌دهد.

برجوئی ادامه داد: اکنون حدود ۶۷ درصد جامعه ایرانی جوان هستند و طی دو تا سه دهه آینده به همین میزان شاهد پیری جمعیت خواهیم بود که در کنار کاهش شدید نیروی انسانی برای نگهداری از سالمندان، هزینه‌های گزاف درمانی و مراقبتی نیز شامل می‌شود.

وی یادآور شد: در صورتی که تسهیلات ازدواج و فرزندآوری آسان سازی شود و خانواده‌ها نیز با رغبت به دنبال ازدواج آسان بروند، می‌توان انتظار داشت که نرخ جمعیت از حد موجود پایین‌تر نرود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این استان در رده چهارمین استان نابارور کشور قرار دارد که در کنار ارتقا زیرساخت‌های درمانی برای زوج‌هایی نابارور، نیاز است کار فرهنگی نیز در جامعه برای افزایش فرزندآوری انجام شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر