جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۸۵۹
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱

فکرشهر: بخشدار شبانکاره گفت: مشارکت حداکثری رای اولی‌ها در پای صندوق‌های رای پشتوانه محکمی برای اقتدار، امنیت و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی بخشداری، ابراهیم حسینی در نشست شورای آموزش و پرورش بخش شبانکاره گفت: قانون تشکیل شورا‌های آموزش و پرورش نشانه تکامل مدیریت اجتماعی در جامعه ما است که توانسته به پیشبرد اهداف کلی نظام تعلیم و تربیت کمک بسزایی کند.

بخشدار شبانکاره با اشاره به معرفی شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتستان به عنوان شورای برتر برای دومین سال متوالی اظهار کرد: این نشان دهنده آن است که دشتستان با چهار منطقه آموزش و پرورش مستقل در زمینه تشکیل منظم نشست‌های شورا‌های آموزش و پرورش و مصوبات منتج به نتیجه خوبی را داشته است و این شورا توانسته در پیش برد اهداف نظام آموزش و پرورش در سطح استان پیشتاز باشد.

حسینی با تاکید بر اهمیت شورای آموزش و پرورش بیان کرد: رسالت شورا‌های آموزش و پرورش رسالت سنگینی است، شورای آموزش و پرورش در مقیاس استانی بعد از شورای تأمین و شورای اداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که برای نسل آتی برنامه‌ریزی می‌شود و انتظار است همگی نسبت به حضور مستمر و منظم در این نشست‌ها اهتمام و جدیت داشته باشند.

بخشدار شبانکاره:مشارکت رای اولی‌ها در انتخابات پشتوانه اقتدار نظام اسلامی است

وی با اشاره به همزمانی دهه فجر امسال با اعیاد ماه رجب و تبریک این مناسبت‌ها اظهار داشت: موضوع یوم الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که از موضوعات این نشست است فرصت مغتنمی است که ما دستاورد‌های انقلاب اسلامی را برای نسل نوجوان و جوان تبیین کنیم.

بخشدار شبانکاره با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در یازدهم اسفندماه بیان داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات مهر تأییدی بر حقانیت نظام و در واقع مشارکت در تعیین سرنوشت خود و یاس و ناامیدی دشمنان است.

وی ادامه داد: ما باید با حضور در پای صندوق‌های رأی، اتحاد و اقتدار خود را بیش از پیش به رخ دشمنان بکشیم و از همه مردم و بویژه شما فرهنگیان از یکسو به عنوان کسانی که تعداد زیادی از شما به عنوان همراهان ما در مرحله اجرا و نظارت در انتخابات هستید و همچنین از سویی دیگر تأثیر انگیزشی و تبیینی بالایی بر دانش‌آموزان رأی اولی‌ها دارید دعوت می‌کنم در این امر تلاش مضاعفی داشته باشید و در پای صندوق رأی حضوری گسترده و دشمن شکن فرهنگیان و دانش آموزان را مانند ادوار گذشته داشته باشیم.

حسینی با اشاره به اهمیت حضور نسل جدید انقلاب در انتخابات، بر تشویق رأی اولی‌ها برای حضور در انتخابات تاکید کرد و گفت: مشارکت حداکثری رأی اولی‌ها در پای صندوق‌های رأی پشتوانه محکمی برای اقتدار، امنیت و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین باید همایش رأی اولی‌ها را به صورت بسیار ویژه در این ایام داشته باشیم.

وی با اشاره به نقش پررنگ برنامه‌ریزی در حوزه پرورشی و تربیتی، اهتمام جدی و اتخاذ تدابیر ویژه در این حوزه را توسط مسئولان امر را خواستار شد.

وی با اشاره به اهمیت اعزام راهیان نور دانش آموزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس افزود: نباید اجازه دهیم جانفشانی‌ها و ایثارگری‌هایی که شهیدان، جانبازان و رزمندگان ما در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس که برای اسلام، وطن و ناموس جنگیدند فراموش شود.

وی بیان کرد: اردو‌های راهیان نور فرصتی مناسب برای انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌هایی که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند باید به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

بخشدار شبانکاره:مشارکت رای اولی‌ها در انتخابات پشتوانه اقتدار نظام اسلامی است

رئیس شورای آموزش و پرورش در بخش شبانکاره بیان کرد: برگزاری اعتکاف طی روز‌های آینده، گرامیداشت میلاد امام علی (ع) و روز پدر، جشن تکلیف دختران دانش آموز، هفته فرهنگ و هنر در مدارس طی ۷ لغایت ۱۲ بهمن از دیگر موضوعات جلسه شورای آموزش و پرورش است که باید با برنامه ریزی‌های صورت گرفته شده به شکل شایسته اجرا شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش بخش شبانکاره ظرفیت شورا‌های آموزش و پرورش برای بهبود کیفیت و فرآیند‌های آموزشی و پرورشی را بسیار حائز اهمیت ذکر کرد و گفت: آموزش و پرورش نهادی اجتماعی و فرهنگی است که اجتماعی بودن به معنای دخیل بودن همگان در کمک به پیشبرد اهداف متعالی آموزش و پرورش است.

کوروش رستمی گفت: در سایه تلاش همه دست اندر کاران نظام تعلیم و تربیت و مشارکت خانواده‌ها و اعضای شورا‌های آموزش و پرورش است که این نهاد می‌تواند به موفقیت‌های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و جشنواره‌ها در سطح استان و کشور دست پیدا کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر