سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۸۶۲
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷

فکرشهر: دستیار استاندار بوشهر در امر مردمی‌سازی دولت گفت: استفاده از نظرات و آرا نخبگان در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها امری ضروری است و مسؤولان باید از نخبگان مردمی استفاده کنند.

به گزارش فکرشهر از مهر، روح الله اسماعیلی در نشست شورای اداری شهرستان گناوه با اشاره به مفهوم مردمی سازی در دولت اظهار داشت: امام راحل (رب) با توکل بر خدا، توسل به اهل بیت (ع) و تکیه بر حضور مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و این قدرت حضور مردم در کنار امام (ره) توانست نظام ستم شاهی را سرنگون کند.

دستیار استاندار بوشهر در امر مردمی سازی دولت افزود: امام خمینی (ره) به قدرت مردم اعتقاد و اعتماد داشت و نقش و حضور آن‌ها را بی بدیل می‌دانستند و بعد از ایشان نیز رهبر معظم انقلاب این مسیر را تداوم داده است و به مردم به تمام معنا معتقد و همیشه نقش و حضور مردم را بی بدیل و بدون جایگزین بیان فرموده‌اند.

وی گفت: امام راحل با قدرت مردمی انقلاب کرد و با همان نیز این انقلاب را تثبیت و دست به ساختارسازی با همین نگاه مردمی زد و پشتوانه و بازوی اصلی این ساختار‌های مختلف نیز مردم هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه مردمی سازی مطالبه رهبر معظم انقلاب از دولت آیت الله رئیسی است، تصریح کرد: بعد از رحلت امام راحل در سیر گفتمانی رهبر معظم انقلاب نیز به نقش و حضور مردم به ویژه در دولت سیزدهم تاکید شده و در فرمایشات و سفارش‌های رهبری به دولت آیت الله رئیسی فرمودند که همه مردم باید در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها حضور و مشارکت داشته باشند.

وی گفت: اجرای مردمی سازی دولت بر اساس دستوری است که رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور داده‌اند و رئیس جمهور پس از مشورت با اندیشمندان این حوزه و برای اجرا کار به نحو ویژه و تخصصی دستیاری را در کشور انتخاب کردند و در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز این کار انجام شد.

وی با اشاره به وظایف دستیاران مردمی سازی گفت: شناسایی حلقه‌های میانی فعال در شهرستان‌ها و شناسایی ظرفیت‌های آنها، شناسایی و احصا مسائل قابل حل توسط ظرفیت‌های مردمی، بسترسازی برای ایفای نقش نظارتی مجموعه‌های مردمی بر عملکرد دستگاه‌ها و مسئولان، تعامل اساسی و زمینه سازی برای حضور نخبگان و گفتمان سازی بین مردم و مسئولان و ترویج مردمی سازی از جمله وظایف دستیاران است.

وی گفت: دستیاران باید تلاش کنند نقش مردم در ۴ عرصه تصمیم سازی، تصمیم گیری، نظارت و اجرا از همیشه پررنگ‌تر شود و مأموریت مهم دستیاران نیز اجرای دقیق همین اصل است و ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز در اجرای این وظایف به دستیاران کمک و همکاری کنند.

دستیار استاندار بوشهر در امر مردمی سازی دولت با بیان اینکه به تعبیر فرمایش رهبری نخبگان مردمی نظرات و آرایی دارند که راهگشا است، گفت: استفاده از نظرات و آرا نخبگان در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها امر واجب و ضروری است و مسئولان باید از نخبگان مردمی استفاده کنند.

وی گفت: نقش و حضور مردم درصحنه هیچ جایگزین دیگری ندارد و بسیاری از مشکلات با حضور مردم حل می‌شود.

وی بیان کرد: مردم ایران همواره علیرغم همه مشکلات و اتفاقات پای نظام اسلامی و انقلاب و رهبر انقلاب ایستاده‌اند و در ایام دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات امسال نیز بار دیگر این را اثبات خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات یازدهم اسفند ماه سال جاری گفت: دشمنان به خوبی دریافته‌اند که مؤلفه قدرت نظام جمهوری اسلامی مردم و حضور آن‌ها در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف است و برای همین نیز بر عدم حضور و کمرنگ کردن میزان مشارکت در انتخابات هزینه سنگین می‌کنند.

وی بیان کرد: انتخابات یازدهم اسفند ماه سال جاری اولین انتخابات در دولت آیت الله رئیسی است و باید با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شود.

اسماعیلی بیان کرد: مسئولان باید از عملکرد دولت دفاع کنند و زبان آن‌ها در بیان عملکرد‌ها گویا باشد و خدمات نظام اسلامی را به مردم گزارش دهند.

وی یادآور شد: همه باید در بیان عملکرد‌ها و ارائه خدمات نظام اسلامی رسانه باشند و تنها به رسانه ملی اکتفا نکنند و از همه ظرفیت‌ها از جمله فضای مجازی استفاده کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر