جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۸۷۷
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۸

فکرشهر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: ۲ هزار میلیارد ریال به جاده ساحلی در دست ساخت " دیر- کنگان " موسوم به " وفاق " در دولت سیزدهم تزریق اعتبار شده است.

به گزارش فکرشهر، " محمد هادی رستمیان " روز سه شنبه درحاشیه بازدید استاندار و شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی از روند اجرای جاده وفاق در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد:عملیات اجرایی این جاده به طول ۸ کیلومتر بیش از ۲۰ سال پیش آغاز شده بود، اما سرعت و شتاب خاصی نداشت و در برخی سال‌ها نیز روند کار متوقف بود.

وی افزود: در دولت سیزدهم اجرای این طرح شتاب گرفت و از آذر امسال قرارداد تکمیل و اصلاح نقشه‌ها و تخصیص اعتبار انجام شد و هم اینک سه کیلومتر از طول مسیر آماده آسفالت شده است.

رستمیان یادآور شد: مسیر جاده وفاق چند ابینه دارد و براساس برنامه تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر تصریح کرد: باتوجه به طولانی شدن اجرای این طرح و تبدیل مدت پیمان و اجرا ارزش ریالی جاده وفاق بیش از ۱۰هزار میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: پس از تکمیل و بهره برداری از این طرح، فاز‌های توسعه‌ای شامل جاده سلامت نیز پیش بینی شده است که جاده وفاق را بعنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های دیر و کنگان تبدیل می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز در گفتگو با ایرنا گفت: با بهره برداری از جاده وفاق فاصله شهرستان‌های دیر - کنگان از ۳۰ به هشت کیلومتر کاهش می‌یابد.

" سید محمود دستغیبی" افزود: درابتدای دولت سیزدهم پیشرفت فیزیکی جاده وفاق زیر ۳۰درصد بود که با تزریق اعتبار اجرای این طرح هم اینک از روند خوبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: جاده وفاق دارای یک ابنیه به طول ۱۵۰متر و چهار باند است که از بهمن سال ۱۴۰۰ شروع شده بود و شهریور امسال به پایان رسید.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر