سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۸۷۹
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۳

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرایی شدن طرح شیرین‌سازی آب دریا با ظرفیت ۳ هزار و ۷۵۰ مترمکعب در شهرستان دیر خبر داد و گفت: در اجرا این طرح ۱۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، ابوالحسن عالی در بازدید استاندار بوشهر از آب‌شیرین‌کن بندر دیر اظهار داشت: اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان از برنامه‌های اساسی و محوری در تأمین آب شرب استان بوشهر به‌شمار می‌رود.

وی از اجرایی شدن طرح‌های جدید آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف شهری و روستایی استان خبر داد و بیان کرد: تمام طرح‌های آب‌شیرین‌کن فعال است و امیدوارم با تسریع در تکمیل آن‌ها مشکل وابستگی آب استان به استان‌های همجوار برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به ساخت آب‌شیرین‌کن بندر دیر اشاره و خاطر نشان کرد: آب‌شیرین‌کن ۳ هزار و ۷۵۰ مترمکعب دیر با تلاش گروه مپنا در حال اجراست که حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برای این طرح، سرمایه‌گذاری شده است.

عالی پیشرفت فیزیکی آب‌شیرین‌کن بندر دیر را ۵۰ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تابستان سال آینده این طرح وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون ظرفیت تولید آب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر در شبانه‌روز ۱۰۰ هزار مترمکعب است که ۱۴۰ هزار مترمکعب دیگر به این ظرفیت افزوده می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر