جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۰۰۳
شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹

فکرشهر: امام جمعه شیراز گفت: حضور جوانان در صحنه‌های مختلف انقلاب عامل خنثی سازی برنامه‌های دشمنان و نشان دهنده حضور پرشور این افراد در انتخابات است.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های اعتقادی نماز جمعه شیراز بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در خطبه‌های نماز جمعه به آن اشاره‌های مکرری شد در خصوص جوانی جمعیت و فرزند آوری است البته نباید فراموش کرد که فرزندان برکات مختلفی برای خانواده ایجاد می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: دعا و استغفار نیز برای خانواده برکات متعددی به همراه دارد.

آیت الله دژکام یادآور شد: اساتید دانشگاه و نخبگان سیاسی در جامعه در خصوص خطبه‌های نماز جمعه بیان دیدگاه کرده اند و این موضوعات و بررسی موضوعات مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه میتواند عاملی برای توسعه فعالیت‌های اجتماعی شود.

امام جمعه شیراز در ادامه یادآور شد: یک مسئله بین المللی در میان دانشمندان جهان مطرح شده با عنوان «الهیات طبیعی» و سوال اصلی که در این طرح مطرح شده آن است که نحوه عملکرد خداوند در جهان چیست؟ در پاسخ به این سوال فیلسوف‌های جهانی پاسخ داده اند که وقتی تامل می‌کنیم که دین و علم به چه میزان برای بشریت اهمیت داد میتوان گفت که سیر آینده تاریخ بشر بستگی به معامله این نسل با علم و دین دارد.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس متذکر شد: همان گونه که رهبری اشاره کرده اند که جامعه اسلامی در یک پیچ تاریخی قرار گرفته است البته نباید فراموش کرد که تمامی نگرش‌های غربیان مبنی بر جدایی دین از عرصه علم و خداناباوری به شکست رسید و اکنون غربیان به دنبال این پاسخ اند که ساز و کار خداوند در مدیریت جهان چیست؟.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: در پاسخ به دیدگاه‌های غربیان میتوان با رجوع به دیدگاه‌های ملاصدرا می‌توان دریافت که خداوند گرچه در جهان قرار داده که در فیزیک مورد تایید قرار می‌گیرد، اما به این موضوع محدود نشده و همواره قدرت الهی در جهان اثرگذار و تعیین کننده است.

به گفته این مقام مسوول یکی از اهدافی که انسان از دعا و استغفار به دنبال دستیابی آن است این بوده که نشان دهیم خداوند هیچگاه محدود نیست بلکه هر آنچه در جهان مشاهده می‌شود منشا آن الهی است.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه شیراز نیز گفت:یکی از پیش نیاز‌های تقوا، یادگیری است از این رو باید تمامی آحاد جامعه موضوع یادگیری احکام الهی باید مورد توجه باشد.

امام جمعه شیراز متذکر شد: یکی از رویداد‌های مهمی که طی هفته آیندهباید مورد توجه تمامی آحاد جامعه باشد سالروز شهادت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) است و این مراسم باید به گونه‌ای برگزار شود که چشم جهانیان به این مراسم باشد.

وی ادامه داد: بعد از ظهر دوشنبه موکب ۱۵ هزار شهید فارس به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع) حرکت خواهند کرد و امید است تمامی آحاد جامعه در این کاروان حضور داشته و احترام ویژه‌ای برای احمد ابن موسی (ع) داشته باشیم.

آیت الله دژکام دهه فجر را عامل افتخار ملت ایران دانست و تاکید کرد: حضور مردم در تمامی رویداد‌های مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران نشان دهنده حمایت‌های مردمی و پیشرفت‌های متعدد ایران در تمامی صحنه‌ها است.

وی افزود: برخی در سال گذشته تلاش کردند که مسیر موفقیت جوانان ایران را خدشه دار کنند، اما شاهد هستیم که مراسم اعتکاف امسال مملو از جوانان است و این حضور یک پیام برای دشمنان دارد و آن است که جوانان ایران نه تنها حواهان دین هستند و فریاد می‌زنند که «ای رهبر آزاده آماده ایم آماده» و همین جوانان برای حضور پرشور در انتخابات نیز برنامه‌های ویژه‌ای دارند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر