سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۲۵۲
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰

فکرشهر: همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر طرح‌های آب شیرین‌کن و مخزن (همراه با خطوط انتقال) روستا‌های هلیله و بندرگاه شهرستان بوشهر هر کدام با ظرفیت یک‌هزار مترمکعب در آیینی با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور و شماری از مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، ابوالحسن عالی روز پنجشنبه در آیین یاد شده با تبریک دهه فجر و اعیاد ماه رجب اظهار کرد: آب شیرین‌کن هلیله و بندرگاه با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ظرفیت تولید یکهزار مترمکعب در شبانه‌روز احداث شده که یکهزار و ۶۰۰ خانوار با پنج هزار و ۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: منبع تامین آب این طرح آب دریا، ظرفیت تامین آب خام آن ۱۵۰ مترمکعب بر ساعت و حجم مخازن آب‌های خام و پاک آن در مجموع ۱۲۰ مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: مخزن و خطوط انتقال روستا‌های هلیله و بندرگاه نیز با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ظرف مدت ۱۸ ماه احداث شده است.

وی افزود: طول خطوط انتقال احداثی در این طرح ۱۰ هزار و ۴۰۰ متر و با قطر‌های ۲۰۰ و ۲۵۰ میلیمتر است که در افزایش پایداری آب شرب روستا‌های هلیله و بندرگاه نقشی قابل توجه ایفا می‌کند.

عالی یادآور شد: همزمان با دهه فجر، ۱۱ طرح شرکت آب و فاضلاب استان در مجموع با چهار هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و یا عملیاتی می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: استان بوشهر تاکنون ۱۱ آب شیرین‌کن با ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب وارد مدار شده و حدود ۱۴۰ هزار مترمکعب نیز در دست احداث است.

عالی افزود: با تلاش‌های انجام شده بخش زیادی از تنش آبی استان بوشهر از طریق همین آب شیرین‌کن‌ها برطرف شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر