شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
فکرشهر: روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده است که بر اساس ارزیابی داخلی و محرمانه ارتش اسرائیل، بیش از یک پنجم گروگان‌های باقیمانده در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن منتشر شد، افسران اطلاعاتی اسرائیل به این نتیجه رسیده‌اند ۳۲ تن از ۱۳۶ گروگانی که روز ۱۵ مهر توسط حماس و گروه‌های متحدش اسیر شدند، از ابتدای جنگ جان باخته‌اند...
کد خبر: ۲۰۰۴۴۴۴
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸

فکرشهر: روزنامه «نیویورک تایمز» گزارش داده است که بر اساس ارزیابی داخلی و محرمانه ارتش اسرائیل، بیش از یک پنجم گروگان‌های باقیمانده در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، بر اساس این گزارش که روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن منتشر شد، افسران اطلاعاتی اسرائیل به این نتیجه رسیده‌اند ۳۲ تن از ۱۳۶ گروگانی که روز ۱۵ مهر توسط حماس و گروه‌های متحدش اسیر شدند، از ابتدای جنگ جان باخته‌اند.

نیویورک تایمز می‌گوید نسخه‌ای از گزارش محرمانه ارتش اسرائیل را دیده است و چهار منبع نظامی اسرائیل گفته‌اند به خانواده‌های این ۳۲ گروگان نیز مرگ عزیزان‌شان اطلاع داده شده است.

این منابع همچنین گفته‌اند اطلاعات تأیید نشده حاکی از آن است که دست‌کم ۲۰ گروگان دیگر نیز کشته شده‌اند.

عدد ۳۲ که در این گزارش آمده است، از آمار پیشین مقام‌های اسرائیلی که به شکل رسمی مرگ گروگان‌ها را اعلام کرده بودند، بالاتر است.

ارتش اسرائیل در پاسخ به نیویورک تایمز گفته است بیشتر قربانیان در همان روز ۱۵ مهر کشته شدند.

تقریبا نیمی از گروگان‌های در بند حماس در جریان وقفه چند روزه در ماه نوامبر آزاد شدند و اسرائیل در مقابل، ۲۴۰ زندانی فلسطینی را آزاد کرد.

فاش شدن مرگ یک‌پنجم گروگان‌های اسیر حماس می‌تواند فشار‌ها بر بنیامین نتانیاهو و دولت او از سوی خانواده‌های گروگان‌ها و افکار عمومی اسرائیل را بیشتر کند.

این در حالی است که ارتش اسرائیل اواخر آذرماه تأیید کرد سه گروگان این کشور که توانسته بودند خود را از دست نیرو‌های حماس آزاد کنند، به اشتباه با آتش خودی سربازان اسرائیلی در نوار غزه کشته شدند.

از سوی دیگر مذاکرات با میانجی‌گری ایالات متحده، قطر و مصر برای رسیدن به توافقی جدید میان اسرائیل و حماس برای آزادی گروگان‌های باقیمانده ادامه دارد، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر