شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۶۳۱
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱

فکرشهر: نخستین دوره جشنواره ملی زیبایی‌های اسب دره‌شوری جام خلیفه به مناسبت ایام الله دهه فجر در دشتستان به کار خود پایان داد.

به گزارش فکرشهر، ایوب کریمی در گفت وگو با تسنیم، به برگزاری جشنواره ملی زیبایی‌های اسب دره شوری جام خلیفه در استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: این جشنواره به مناسب ایام‌الله دهه فجر در روستای خلیفه شبانکاره دشتستان برگزار شد.

دبیر برگزاری نخستین جشنواره ملی زیبایی‌های اسب دره شوری با اشاره به برگزاری دومین مرحله از این جشنواره خاطرنشان کرد: در این مرحله کره اسب‌های نریان با هم رقابت کردند که در کلاس اسب یک تا ۳ ساله ۱۷ اسب شرکت داشتند و در مجموع ۴ اسب مدال‌های برتر را کسب کردند.

وی با اشاره به شرکت ۴ اسب در بخش اسب نریان ۴ تا ۶ سال افزود: در بخش کلاس‌های اسب ۷ سال به بالا ۳ اسب شرکت کردند.

زیباترین اسب‌های ایران را در جشنواره دشتستان + تصاویر

کریمی هدف از برگزاری جشنواره ملی زیبایی‌های اسب را توجه به اصلاح نژاد اسب دره‌شوری دانست و بیان کرد: شرکت کنندگان در نخستین جشنواره ملی زیبایی‌های اسب دره شوری از استان‌های تهران، فارس، اصفهان، کرمان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به مدت ۲ روز با هم رقابت کردند.

وی با اشاره به اینکه اسب دره شوری از نژاد اصیل اسب است گفت: این نژاد در طایفه دره شوری ایل قشقایی پرورش می‌یابد.

دبیر برگزاری نخستین جشنواره ملی زیبایی‌های اسب استان بوشهر افزود: در مجموع کاسپین، کرد، عرب، ترکمن و دره شوری ۵ نژاد عمده اسب بومی ایران هستند که دره‌شوری از جایگاه مهمی برخوردار است.

کریمی بیان کرد: جشنواره ملی زیبایی‌های اسب دره شوری هر ساله در ایام دهه فجر در استان بوشهر برگزار می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر