چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۱۷۸
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵

فکرشهر: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به ۴ هزار و ۶۰۰ عملیات بازرسی از فروشگاه‌ها و صنوف گفت: در این طرح تاکنون ۵۰۰ صنوف متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، مهدی صفوی با اشاره به طرح بازرسی و نظارت بر قیمت و کیفیت کالا در استان اظهار داشت: سال گذشته ۲۷ هزار عملیات بازرسی در استان بوشهر به‌صورت مشترک در موضوعات مبارزه با قاچاق کالا، قیمت و کیفیت کالا و مسائل بهداشتی فروشگاه‌های استان انجام شد.

وی اضافه کرد: از ۲۷ هزار مورد عملیات بازرسی و نظارت ۲ هزار و ۵۰۰ کسبه و صنف متخلف شناسایی و به تعزیرات حکومتی استان بوشهر برای اعمال قانون و جرایم معرفی شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح ۱۰ در ۱۰ در ایام ماه رمضان و نوروز تصریح کرد: براساس این طرح در ۱۰ شهرستان استان بوشهر هر روز ۱۰ گشت مشترک برای بررسی وضعیت قیمت‌ها راه‌اندازی شد.

صفوی با بیان اینکه این طرح اثربخشی خوبی داشت گفت: برای ایام ماه مبارک رمضان و نوروز طرح نظارتی ویژه هم تعریف و اجرایی شد.

وی ادامه داد: در طرح نظارت نوروزی و ماه رمضان ۴ هزار و ۶۰۰ عملیات بازرسی از فروشگاه‌ها و صنف در شهرستان‌های استان بوشهر انجام شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اضافه کرد: برای کنترل قیمت‌ها در ۱۰ شهرستان استان بوشهر نمایشگاه بهاره راه‌اندازی شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

صفوی با اشاره به شناسایی صنوف متخلف خاطرنشان کرد: در طرح نظارتی و بازرسی نوروزی و ماه مبارک رمضان تاکنون ۵۰۰ صنف متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

۹۰ درصد پرونده‌ها منجر به صدور رأی محکومیت شد

رئیس گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان بوشهر نیز در گفتگویی با خبرنگار تسنیم با اشاره به طرح بازرسی نوروزی و رمضان از ۱۵ اسفند ماه گذشته بیان کرد: این طرح تا ۲۱ فروردین ادامه دارد و تیم‌های گشت به‌صورت روزانه از واحد‌های صنفی استان بازرسی لازم انجام می‌دهند.

سید ناصر موسوی ادامه داد: در ۳۲ روز گذشته در طرح بازرسی و نظارتی نوروزی و ماه مبارک رمضان در استان بوشهر ۹۴۵ فقره پرونده تخلف صنفی در تعزیرات حکومتی استان تشکیل و ثبت شده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد این پرونده‌ها منجر به صدور رأی و محکومیت شده است.

رئیس گشت مشترک تعزیرات حکومتی استان بوشهر با بیان اینکه پرونده‌های تخلفی در عرصه عدم رعایت بهداشت، عدم درج قیمت و فاکتور فروش و گران‌فروشی بوده است گفت: در مدت یاد شده ۱۰ واحد صنفی در سطح استان بوشهر پلمب شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر