پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در زمینه کاهش جمعیت کیفری به کلیه مسئولین حوزه‌های قضایی تاکید شده تا به طور مستمر در زندان‌های استان حضور پیدا کنند و تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه داده از ارفاق‌های قانونی و جایگزین حبس استفاده کنند...
کد خبر: ۲۰۰۶۲۸۲
پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۱

فکرشهر: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در زمینه کاهش جمعیت کیفری به کلیه مسئولین حوزه‌های قضایی تاکید شده تا به طور مستمر در زندان‌های استان حضور پیدا کنند و تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه داده از ارفاق‌های قانونی و جایگزین حبس استفاده کنند.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، مهدی مهرانگیز روز پنجشنبه در دیدار با رئیس سازمان زندان‌های کشور ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، با تشریح اقدامات دادگستری استان بوشهر در مورد زندانیان اظهار کرد: دادگستری استان در راستای کاهش جمعیت کیفری و حمایت از خانواده زندانیان اقدامات خوبی با کمک زندان‌های استان بوشهر انجام داده است.

وی افزود: در ایام ماه مبارک رمضان هر شب از چهار خانواده نیازمند زندانی بازدید و به درخواست‌ها و مشکلات آن‌ها رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: در این دیدارها، جا‌هایی که نیاز به دستور قضایی در راستای کمک به زندانی و استفاده از ارفاقات قانونی بوده با روسا و دادستان‌های شهرستان‌ها گفتگو انجام شد.

مهرانگیز ادامه داد: در برخی موارد شاهد بودیم که اعضای خانواده این زندانیان نیازمند، دچار ناراحتی‌های خاص سلامت جسم بودند که با رایزنی‌های انجام گرفته اقدامات درمانی آن‌ها پیگیری شد.

وی عنوان کرد: در برخی موارد که نیاز به رضایت شکات در پرونده‌های قضایی وجود داشت با هماهنگی و صحبت با آن‌ها این اقدام نیز انجام شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: در این دیدارها، بسته‌های معیشتی، کمک‌های نقدی و لوازم سرمایشی از جمله کولر و یخچال به آن‌ها اهدا و برخی از لوازم منازل آن‌ها تعمیر، اهدا البسه و لوازم التحریر نیز انجام شد.

وی حضور در کنار زندانیان و خانواده آن‌ها را موجب دلگرمی این افراد دانست و گفت: بودن در کنار این افراد موجب امید افرینی آن‌ها نسبت به نظام می‌شود.

رئیس دادگستری بوشهر با اشاره به آمار آزادی زندانیان در استان بوشهر عنوان کرد: در سال گذشته ۱۳۱ نفر از محکومین جرایم غیرعمد با همت مسئولین دستگاه قضایی، مردم، خیرین و شورای راهبردی استان آزاد و در گلریزان امسال نیز ۴۶ نفر از زندانیان نیز آزاد شدند.

مهرانگیز ادامه داد: در سال گذشته با همت دستگاه قضایی، مردم و معتمدین و خیرین و بخشش اولیای دم تعداد ۲۶ نفر از قصاص رهایی یافتند.

وی با اشاره به روند اجرایی و تکمیل احداث زندان شهرستان گناوه اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده طرح زندان شهرستان گناوه در حدود ۸۰ درصد تکمیل شده و امیدواریم در هفته قوه قضاییه بتوانیم این زندان را افتتاح کنیم.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر