شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۳۰۱
جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۵

فکرشهر: امام جمعه دیر گفت: دغدغه‌های مردم و نیرو‌های مشغول در پارس شمالی باید مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران قرار گیرد.

به گزارش فکرشهر از مهر، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه شهر دیر با بیان اینکه نظام اسلامی در صدد نیست کسانی را به زور وادار به دین‌داری کند، اظهار داشت: همه مردم و دستگاه‌ها در مقابله با هنجارشکنی‌ها و منکرات وظیفه دارند.

امام جمعه دیر افزود: تظاهر به روزه خواری جرم است که در قانون و شرع مقدس هم آمده است یا در رابطه با کشف حجاب نمی‌شود از کنار آن‌ها بی‌تفاوت گذشت.

وی با تاکید بر اینکه بحث به زور دیندار کردن افراد و بحث مبارزه و مقابله با هنجارشکنی‌ها و هنجارشکنان دو موضوع جدا از هم است، گفت: مسئولان و مردم و آمران به معروف و ناهیان از منکر باید به وظایف خود عمل کنند.

حسینی ادامه داد: در آموزه‌های دینی برای یک مسلمان در مقابل اقدام دیگران سه وظیفه ارشاد جاهل، آگاه کردن غافل و نهی از منکر تعیین شده است که اگر این وظایف را درست انجام دهیم خیلی از مشکلات حل می‌شود.

خطیب نمازجمعه دیر خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، معروف‌ها به منکر و منکرات به معروف تبدیل می‌شود؛ بنابراین همه وظیفه داریم به این واجب الهی عمل کنیم.

وی با اشاره به اطلاعیه فراجا مبنی بر اجرای طرح عفاف و حجاب از ابتدای هفته پیش رو، گفت: انتظار می‌رفت در ماه رمضان که این روزه خواری‌ها و کشف حجاب‌هایی که بود این طرح اجرا می‌شد الان که وضعیت به اینجا رسیده کار سخت شده است.

حسینی یادآور شد: اینکه بلافاصله بعد از بیانات مقام معظم رهبری این بیانیه صادر شد از یک جهت خوب است که گفته می‌شود لبیک به ندای رهبری است، ولی چیز خطرناکی هم هست که اگر خدای نکرده اقدام نادرستی صورت بگیرد بعد پای رهبری نوشته شود.

طرح حجاب و عفاف درست اجرا شود

وی افزود: ما ضمن حمایت از اقدام صحیح و قانونی فراجا در دفاع از ارزش‌ها و در مقابله با ناهنجاری‌ها، توصیه داریم سعی کنند درست عمل کنند و بهانه دست کسی ندهند، ولی اصل مطلب که وظیفه است همه باید به وظیفه خود عمل کنند و مردم هم وظیفه دارند از نیرو‌هایی که در دفاع از ارزش‌ها اقدام می‌کنند، حمایت کنند.

امام جمعه دیر با تسلیت شهادت نیرو‌های فراجا در اقدام تروریستی جیش الظلم در سیستان و بلوچستان، تاکید کرد: در مقابل این جنایتکاران که با حمایت سازمان‌های جاسوسی بیگانه به ویژه رژیم صهیونیستی در کشور ایجاد ناامنی می‌کنند برخورد قاطع و درس فراموش نشدنی داده شود.

وی با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب حرم و بارگاه ائمه بقیع توسط وهابیون و محکوم کردن این اقدام، بیان داشت: این اقدام ضد قرآن و ضد سنت پیامبر و سیره اجماعی مسلمین است.

حسینی با بیان اینکه ساخت مسجد و بنا بر قبور در امت‌های گذشته بوده و قرآن بر آن صحه گذاشته است، یادآور شد: ساخت بنا بر قبور ائمه تعظیم شعائر الهی است و پیامبر بر تکریم اهل بیت تاکید کرده‌اند و امیدواریم روزی برسد که ائمه بقیع دارای حرم و بارگاه باشند.

وی با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، گفت: ارتش جمهوری اسلامی امروز به‌عنوان یک ارتش مکتبی، مقتدر و در اوج آمادگی برای دفاع از میهن اسلامی و گوش به فرمان مقام معظم رهبری است و با این اقتدار ارتش و سپاه دشمنان خواب حمله به ایران اسلامی را هم نخواهند دید.

تعدیل نیرو‌های پارس شمالی منتفی است

امام جمعه دیر با اشاره به مطرح شدن نگرانی‌هایی در خصوص تعدیل و جابه‌جایی نیرو‌های پارس شمالی، گفت: نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری این موضوع پیگیری کردند و ظاهراً گفتند که اقدامی صورت نگرفته و این موضوع منتفی شده است. دغدغه‌های مردم و نیرو‌های مشغول در پارس شمالی باید مورد توجه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اقدامات و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه ناشی از استیصال آن‌ها است، عنوان کرد: تاکنون بیش از ۶۰ نفر از بستگان اسماعیل هنیه در جریان جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند؛ یکی از عوامل پایداری مردم غزه این است که رهبرانشان در کنار آن‌ها هستند و خون رهبران و فرزندان آن‌ها کنار مردم غزه به زمین ریخته می‌شود.

حسینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسؤولان و سفرای کشور‌های اسلامی با انتقاد از مسئولان برخی کشور‌های اسلامی، ابراز کرد: کشور‌های اسلامی باید روابط سیاسی و اقتصادی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

جنگ روانی ایران علیه رژیم صهیونیستی

وی با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، خاطرنشان کرد: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و تنبیه خواهد شد.

امام جمعه دیر با اعلام اینکه این تعبیر رهبری برای چندمین بار است، تاکید کرد: این تنبیه قطعی است، اما راجع به زمان و نحوه اقدام صحبتی نشده است و همین ابهام رژیم صهیونیستی را دچار یک وضعیت نابسامانی کرده است و تمامی سفارتخانه‌های خود را تعطیل و پناهگاه‌های خود را آماده کرده‌اند و همین جنگ روانی برای رژیم صهیونیستی کشنده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر