سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۴۶۴
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹

فکرشهر: «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه راهکاری برای «شلوغی زندان‌های اسرائیل» ارائه کرد.

به گزارش فکرشهر از فارس، بن گویر با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) نوشت: «مجازات اعدام برای خرابکاران (اسرای فلسطینی) راه حل اصلی شلوغی زندانهاست. من خوشحالم؛ زیرا دولت با پیشنهادی که دادم، موافقت کرد».

وی با بیان اینکه کابینه این رژیم با پیشنهادش مبنی بر ساخت هزار بازداشتگاه دیگر برای اسرای فلسطینی، تصریح کرد: بر اساس پیشنهاد من، ارتش اسرائیل، ۹۳۶ بازداشتگاه اضافی برای زندانیان امنیتی احداث خواهد کرد».

این وزیر اسرائیلی در پایان خاطر نشان کرد، ساخت هر چه بیشتر محل نگهداری زندانیان، باعث خواهد شد که اسرای فلسطینی بیشتری در آن زندانی شوند و این اقدام، «راهکار جزئی برای بحران زندان‌های اسرائیل» خواهد بود.

کابینه اسرائیل روز گذشته تصویب کرد که هزار بازداشتگاه دیگر برای زندانی کردن اسرای فلسطینی ساخته شود. هزینه احداث این بازداشتگاهها، ۱۱۹ میلیون دلار است.

این در حالی است که دفتر اطلاع‌رسانی حماس در غزه خبر داد که ارتش اسرائیل از هفت اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) تا کنون، بیش از پنج هزار فلسطینی را زندانی کرده است.

در کرانه باختری نیز از زمان آغاز طوفان الاقصی، هشت هزار و ۲۷۰ فلسطینی بازداشت شده‌اند. این بر اساس آخرین آمار مرکز اسرای فلسطینی است که منتشر کرده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر