شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۴۷۳
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۰

فکرشهر: سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن گوجه فرنگی در جنوب استان بوشهر شهرستان دیر تولید می‌شود که بخش عمده‌ای از آن‌ها از طریق کشت گلخانه‌ای است.

به گزارش فکرشهر، یونس باربرز در گفت وگو با تسنیم، از تولید سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن گوجه فرنگی در شهرستان دیر خبر داد و اظهار کرد: این میزان تولید علاوه بر تنظیم بازار داخلی به سراسر کشور و برخی از کشور‌ها صادر می‌شود.

فرماندار شهرستان دیر با اشاره به مزیت احداث گلخانه در بخش کشاورزی گفت: امسال ۲۰ هکتار کشت گلخانه‌ای در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: برداشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر در ۴ ماه پایانی سال انجام و ماه‌های دی و بهمن به عنوان زمان اوج برداشت این محصول محسوب می‌شود و شاهد ورود انبوه محصول تولیدی به بازار هستیم.

باربرز با اشاره به ظرفیت بالای کشت گوجه‌فرنگی در این شهرستان اظهار داشت: ۱۰ هزار کشاورز با استفاده از یک‌هزار و ۲۰۰ حلقه چاه در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

مسئول امور صنفی کشاورزی استان بوشهر نیز گفت: گوجه‌فرنگی خارج از فصل این استان دارای کیفیت بسیار بالایی است که بخش از آن در داخل کشور و بخشی نیز به کشور‌های همسایه از جمله قطر و عراق و کشور‌های آسیای میانه صادر می‌شود.

کرمی افزود: انتظار می‌رود که مسئولان حمایت مناسب از کشاورزان داشته باشند و در شرایطی که طرح الگوی کشت در حال اجرا است به خوبی به مسائل و مشکلات کشاورزان رسیدگی شود.

وی گفت: طرح ایجاد کارخانه رب گوجه فرنگی در شهرستان دیر در راستای حمایت از کشاورز مورد قدردانی است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر